O raju na ziemi – Bora Bora

0
52453

Zaledwie godzina lotu z Tahiti i Moorea dzieli od jednej z najbardziej unikalnej i romantycznej wyspy Polinezji Francuskiej, Bora Bora. To magiczne wręcz miejsce pobudza wyobraźnię turystów będących jeszcze na pokładzie samolotu. Charakterystyczny jest dla niej powulkaniczny stożek, wokół którego roztacza się piękna rafa koralowa i mieniąca się kolorami laguna.

Wypełnione kwiatami hibiskusa stoki i doliny, tonące w tropikalnej zieleni i piaszczyste plaże ze szmaragdową wodą…tak po krótce opisać można to idylliczne miejsce jakim jest właśnie Bora Bora.

Bora Bora odkryta została w 1722 roku przez Jacoba Roggeveena , holenderskiego żeglarza, a już w roku 1769 na wyspie pojawił się kolejny żeglarz, tym razem angielski, James Cook.

Wyspa została włączona do Polinezji Francuskiej w roku 1845. Dzisiaj Bora Bora stanowi jedno z najbardziej pożądanych i pobudzających wyobraźnię, miejsc wypoczynkowych na całym świecie.

Jej powierzchnia zajmuje jedynie 44 km2, niemniej bez wątpienia każdy, kto pragnie poczuć się jak w innym świecie, znajdzie tu coś dla siebie.  Przybywający na wyspę goście witania są już od ponad 40 lat. Na dzień dzisiejszy, to właśnie turystyka stanowi główne źródło utrzymania i jest tym samym najbardziej istotnym czynnikiem odpowiedzialnym za rozwój tych terenów.

Mieszkańcy tego raju na ziemi, doskonale opracowali wszystko, co pozwoli zapewnić turystom luksusowy wypoczynek.

W każdym resorcie odnaleźć można mieszaninę niepowtarzalnych, romantycznych atrakcji dla swoich gości. Ponadto wyspa Bora Bora poszczycić się może wydobywaniem unikatowych, pożądanych , czarnych pereł.
Ten urokliwy zakątek świata przez wielu określany jest mianem: ósmego cudu świata.

Panująca tutaj mieszanina błękitu, olśniewającej bieli, lazuru i zieleni przeniesie każdego w inny świat i pozwoli przy tym w pełni cieszyć się urokami wyspy.
 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here