Wypocznek w uzdrowisku w dąbkach

0
571

Dąbki to urocza wieś uzdrowiskowa, położona w województwie zachodniopomorskim. Jest bardzo malutka, bo jej stała liczba mieszkańców wynosi niecałe 300 osób. Nie przeszkadza to jednak temu, by wieś ta znana była ze swojej sanatoryjnej i wypoczynkowej działalności. W sezonie przybywają tutaj tysiące urlopowiczów i kuracjuszy. Baza noclegowa Dąbek jest na to bardzo dobrze przygotowana. Noclegi w Dąbkach są uznawane za jedne z najbardziej wyjątkowych – domy, jakie można wynająć na czas pobytu, posiadają często oryginalną i przyjemną aranżację wnętrz, zachęcającą do zamieszkania nawet przez króciutki czas. Jest to wieś, która zapewnia przede wszystkim dużo spokoju swoim odwiedzającym. Jeżeli ktoś wreszcie ma ochotę uciec od zgiełku, hałasu, chce wypocząć w spokojnych okolicznościach, które będą działać kojąco na nerwy i zdrowie psychiczne, to Dąbki będą opcją idealną.

Przeważnie miejscowość ta wybierana jest przez osoby, które potrzebują leczenia uzdrowiskowego – przy tak małej liczbie mieszkańców znajduje się aż siedem zakładów lecznictwa uzdrowiskowego. Dlatego też, jeżeli Twoi rodzice wybierają się tam na leczenie uzdrowiskowe, świetnym pomysłem może być też krótki wypad w odwiedziny. Leczy się tu takie schorzenia jak choroby reumatyczne, ortopedyczno-urazowe, kardiologiczne, górnych i dolnych dróg oddechowych czy choroby endokrynologiczne. Warto dodać, że na terenie uzdrowiska znajdują się bogate złoża takiego surowca jak torf, który używany jest z powodzeniem do leczenia chorób reumatologicznych.

W Dąbkach zwiedzić można zabytki, a stanowią je cztery szachulcowe chałupy z XIX wieku – rzeczywiście, ich wygląd znacznie różni się od architektury innych, pozostałych domów z tego wieku w różnych częściach kraju. Ta urocza wieś ma znaczenie przede wszystkim uzdrowiskowe. Z tego też względu po części organizowanych jest tu dużo różnych aktywności, takich jak pikniki żeglarskie, ale też turnieje gry w… warcaby. Kilka razy w sezonie organizowane są Jarmarki Produktów Regionalnych, podczas których można zapoznać się i zaopatrzyć w produkty z rąk tubylców, tym samym wspierając ich działalność. Jak na całym wybrzeżu, również tutaj dużą wagę przykłada się do Nordic Walking, a można nawet wziąć udział w tej konkurencji i powalczyć o puchar. W porównaniu do innych nadmorskich miejscowości Dąbki są miejscem idealnym na spokojny wypoczynek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here