Wyruszyć w nieznane

0
443

W wielu ludziach pewnego dnia budzi się instynkt podróżnika. Pragną zwiedzać nieznane i odległe zakamarki świata. Pragną oglądać zabytki, z których dane regiony słyną. Pragną zakosztować orientalnej kuchni oraz potraw, których nigdzie indziej nie zobaczą. Pragną wybrać się na wczasy w Gruzji (polecamy Czajka Travel) , Anglia, Włochy, Hiszpania — są miejscami, które zajmują ważne pozycje na ich liście dotyczącej podróży. Chcą obejrzeć wspaniałą
Krzywą Wieżę w Pizie, monumentalne Koloseum w Rzymie, gdzie wielu ludzi straciło życie, walcząc lub ginąc w paszczy dzikich kotów, zamki, w których dawni królowie i władcy przechadzają się po ciemnych korytarzach.

Chcą dokładniej przyjrzeć się obrazom namalowanym przez wybitnych malarzy, rzeźbom, które wyszły spod dłuta najznakomitszych artystów, rękopisom sławnych na cały świat pisarzy, którzy odmienili bieg historii. Chcą zakosztować ślimaków w skorupkach, którymi wielu się brzydzi, wspaniałe sushi oraz specjalnie przygotowanego ryżu, owoców morza dopiero co wyciągniętych z wodnych głębin. Chcą, by nie miała końca ich wycieczka Gruzja, Austria, Meksyk, Peru — jest tyle miejsc na świecie, które warto byłoby odwiedzić, ale od którego zacząć? Może od Anglii? Jest tam trochę deszczowo, ale nie powinno nam to przeszkadzać w zobaczeniu wspaniałej wieży zegarowej Big Bena, Pałacu Buckingham czy mostu rozciągającego się nad piękną Tamizą. Na pewno spotkamy tam wielu sławnych artystów, a niektórzy może nawet okażą się zwykłymi ludźmi, z którymi będziemy mogli się przejść i porozmawiać.

Takie doświadczenie byłoby niezwykłe i niezapomniane. A może najpierw wybierzemy się do Grecji, kolebki europejskiej cywilizacji? Zwiedzimy świątynie, gdzie starożytne ludy oddawały cześć swoim bożkom. Przejdziemy się ulicami, którymi chodzili filozofowie, rozważając kolejne teorie lub dyskutując na ważne tematy. Może zainteresujemy się historią i pogłębimy swoją wiedzę, przecież podróże powinny kształcić. A może zdecydujemy się zobaczyć Gruzję? I tam nie brakuje miejsc, które każdy podróżnik powinien obowiązkowo umieścić na swojej liście. Jest tam zabytkowy klasztor, który na pewno chętnie zobaczymy. Jeśli lubimy chodzić, to warto byłoby się wybrać na któryś z górskich szlaków. Spędzimy tam sporo czasu, ale jednocześnie będziemy mogli podziwiać przepiękne krajobrazy. W Gruzji znajduje się wiele miast, które skrywają swoje tajemnice. Jedne posiadają cudowne zabytki, a inne podziemne tunele nieodwiedzane od wieków. Warto podróżować i poznawać nowe miejsca, kulturę oraz ludzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here