Zakopane – turystyczne serce Polski

0
293

Zakopane jest bez wątpienia jednym z tych miast, które turyście w Polsce wybierają najchętniej. Nic w tym dziwnego, w końcu słynie ono z wielu, wspaniałych rzeczy. To przede wszystkim znakomita baza do górskich wycieczek. Z miasta bardzo łatwo przetransportujemy się na szlaki, gdzie będziemy mogli rozpocząć nasze górskie wędrówki. Warto również pomyśleć o tym, by zwiedzić miasto. W końcu oglądanie chat góralskich może okazać się bardzo przyjemną formą spędzenia wolnego czasu.

Nie sposób być w Zakopanym i nie zajrzeć na Krupówki, najdłuższą i najbardziej zatłoczoną ulicę w mieście, gdzie nie tyko kupimy pamiątki, ale również zjemy i odpoczniemy po górskich wspinaczkach. W czasie wolnym warto również pomyśleć o tym, by zajrzeć do miejskiego aqua parku. Z pewnością doskonałą opcją dla miłośników pięknych widoków może okazać się możliwość ujrzenia panoramy miasta. Jest to możliwe, jeśli o własnych siłach lub dzięki kolejce linowej wespniemy się na Gubałówce, skąd rozciąga się niesamowity widok na całe miasto. Z pewnością każdy Polak słyszał o Helu, położonym nad morzem pięknym mieście ze wspaniałymi, piaszczystymi plażami. Wiele osób wybiera to miejsce jako cel swoich wakacyjnych wycieczek, jednak inni wolą mniejsze ośrodki, które nie będą tak zatłoczone. Nie mniej jednak warto wiedzieć, iż wybierając Hel, wybieramy również bezpieczeństwo. Od pięciu lat na plażach helskich pracują bowiem ratownicy, współpracujący z psami. Powszechnie wiadomo bowiem, iż takie rasy jak nowofundland czy landseer są doskonałymi psami, wspierającymi ratowników.

Gdy znudzi nam się wylegiwanie na plaży lub po prostu pogoda nie dopisuje warto również wybrać się do Muzeum Rybołówstwa Morskiego. Celem naszych podróży może stać się również fokarium, które z pewnością przypadnie do gustu maluchom. Warto również pomyśleć o zwiedzaniu latarni morskiej czy zabytkowych chat kaszubskich. Mężczyźni z pewnością chętnie obejrzą skansen broni morskiej, w którym znajduje się wiele niezwykle interesujących eksponatów. Równie intrygujące może wydać im się również Muzeum Obrony Wybrzeża. Toruń słynie z kilku rzeczy, przede wszystkim z pierników i Mikołaja Kopernika. Nie dziwi zatem, iż to właśnie jego imieniem nazwano mieszczący się w tym mieście uniwersytet. Turyści mogą zatrzymać się tu na przykład w drodze do Poznania czy też jadąc z Poznania nad morze. Warto zrobić tu mały postój choćby po to, by na własne oczy ujrzeć Stare Miasto, które swoim pięknem urzekło również osoby, odpowiedzialne za tworzenie listy UNESCO. Warto również wiedzieć, iż toruńska starówka została doceniona również przez gazetę “Rzeczpospolitą” oraz “National Geografic”. W pierwszym przypadku znalazła się ona na listę siedmiu cudów naszego kraju, a w drugim wspięła się aż na trzecie miejsce na liście, gromadzącej najpiękniejsze miejsca na całym świecie. Nie jest to jednak jedyne miejsce w Toruniu, które naprawdę warto zobaczyć. Turyści powinni bez wahania wybrać się również do planetarium, w którym z pewnością będą mogli zaobserwować wiele ciekawych obiektów. Interesującym miejscem może okazać się również Muzeum Piernika.