Wakacje w Egipcie

0
355

Warto również skorzystać z oferowanych wycieczek do Kairu, Luksoru, czy Aleksandrii. Lubiący mocne wrażenia turyści mogą skorzystać z oferty jeep safari czy przejażdżki na quadzie po pustyni. .

Last minute to na pewno wspaniała oferta, dzięki której możemy wybrać się na nasze zagraniczne wakacje często nawet za połowę ceny, gdzie w normalnym wypadku i po normalnej cenie ten wyjazd nie byłby możliwy.

Pamiętajmy jednak, że musimy być uważni gdyż last minute to swoista próba wciśnięcia nam na siłę ostatnich wolnych miejsc, często obniżając cenę tak, że nie mają z tego żadnego zysku. Jest to rodzaj przeceny, reklamowany kolorowymi broszurami i pięknymi zdjęciami. Do tego nasza decyzja musi być podjęta w ciągu kilku dni, spontaniczne. W takim wypadku nawał załatwiania wielu obowiązków i formalności w krótkim czasie, może spowodować, że zapomnimy o najważniejszym, o krytycznym przyjrzeniu się ofercie danego biura podróży. Jest to bardzo ważne, aby nie dać się oszukać i nasze pieniądze przeznaczone na wymarzone wczasy, np. na Egipt nie zostały nam niemalże ukradzione a warunki zakwaterowania i ogólny standard pobytu nie będzie w rzeczywistości o wiele bardziej niższy niż na zdjęciach i w opisach.

Możemy się tym nie przejmować gdyż chodzi nam o spędzenie pięknych chwil w egoztycznym miejscu a nie o standardy i gwarancję naszego bezpieczeństwa podczas pobytu. Można argumentować to tak, że płacąc nawet połowę ceny mogliśmy się spodziewać pewnego rodzaju haczyka. Jednak w takim przypadku jest to oszustwo, podczas którego powinniśmy się domagać naszych praw i warunków jakie nam się słusznie należą. Podczas podpisania umowy i wpłacenia pieniędzy nie możemy już nic zrobić bo zgodziliśmy się na dane warunki. Nie czytając umowy podpisujemy ją co świadczy o naszej naiwności, dlatego zawsze powinniśmy być w stu procentach pewni o słuszności naszej decyzji i szczerości biura podróży.