Samolotem na wczasy

0
321

Minęły już czasy, kiedy podróżowanie samolotem było dostępne wyłącznie dla najbogatszych.

Na chwilę obecną każdy może sobie pozwolić na taki luksus, tym bardziej, ze coraz częściej (przy okazji różnych promocji) bilety lotnicze konkurują ceną z tradycyjnymi środkami lokomocji.

Nie będę udawał, ze mnie to nie cieszy. To bardzo dobrze, że idziemy właśnie w tym kierunku – podróż samolotem to przede wszystkim spora oszczędność czasu i wysoki poziom bezpieczeństwa.

Z tym bezpieczeństwem co prawda różnie bywa – ale tylko w naszych wyobrażeniach. Sporo osób obawia się podróży lotniczych właśnie z tego powodu – wydaje się im, że jest to bardzo niebezpieczne. Nic bardziej mylnego! Jak się okazuje, samolot należy do najbezpieczniejszych środków transportu.

Obecnie wybierając się na urlop, czy po prostu na długi weekend mamy spory wybór połączeń nie tylko zagranicznych, ale również krajowych. Przy odpowiednim planowaniu można kupić bilety naprawdę w atrakcyjnej kwocie, dzięki czemu pokonywanie setek kilometrów nie będzie już dla nas tak bardzo uciażliwe jak na przykład podróż samochodem.

Widok za oknem – to jest coś!

A co wówczas, jeśli mamy przemieścić się na dalekie odległości, a potrzebujemy auta, żeby móc korzystać z niego na miejscu? Dogodnym rozwiązaniem może być skorzystanie z wypożyczalni samochodów (teraz to nie kosztuje zbyt wiele – dobre auto można mieć za ok 100 zł /dobę). Przy krótszych wyjazdach to całkiem opłacalne rozwiązanie.

Jeszcze kilka lat temu podawane przezemnie rozwiązania mogłyby wywołać co najwyżej uśmiech. Dziś takie opcje nikogo już nie dziwią. Mamy naprawdę wiele możliwości, i tylko od nas samych zależy, które wybierzemy.