Turystyka na Malediwach

0
463

Jak wiadomo Republika Malediwów to niewielkie państwo położone na archipelagu wysp, które znajdują się na Oceanie Indyjskim. Warunki naturalne, jakie tu panują sprawiają, że państwo to stawia przede wszystkim na rozwój turystyki. Obecnie jest to najważniejsza i przynosząca największy dochód miejscowej ludności gałąź gospodarki.

Oczywiście nie byłoby to możliwe gdyby nie fakt, że na Malediwach powstało wiele luksusowych ośrodków wypoczynkowych. To właśnie w tych kurortach wakacje spędzają przybysze z całego świata, w tym przede wszystkim z Europy i Stanów Zjednoczonych. Władze państwa starają się sprawić, by turyści mogli spędzić tutaj wakacje w komfortowych warunkach umożliwiających cieszenie się pięknymi piaszczystymi plażami oraz ciepłym oceanem.

Na Malediwy można dostać się przede wszystkim samolotem. Największe lotnisko znajduje się oczywiście w okolicy stolicy państwa, czyli Male. To tuja przybywa większość turystów, by później dostać się do jednego z kurortów, które położone są na wielu wysepkach. Najwięcej połączeń lotniczych na Malediwy jest z Wielkiej Brytanii. Jednak biura podróży w ramach wykupionych wczasów oferują także przelot lotami czarterowymi. Takie samoloty startują z wielu europejskich lotnisk. Trzeba przy tym zaznaczyć, że osoby, które pragną korzystać ze wszystkich uroków Malediwów powinny skorzystać właśnie z oferty zorganizowanego wyjazdu z biurem podróży.

W takiej sytuacji nie trzeba martwić się organizacją transportu, noclegów czy wyżywienia i po prostu rozkoszować się oceanem, plażą i słońcem. Najbardziej charakterystyczne dla Malediwów są oczywiście hotele, które oferują swoim gościom noclegi w drewnianych bungalowach zbudowanych na drewnianych, wbitych w dno morskie palach. To właśnie te obiekty najczęściej prezentowane są przez biura podróży w folderach reklamowych. Jednak można też zdecydować się na wynajęcie bungalowu położonego między palmami kokosowymi.

Standard wszystkich tych obiektów jest bardzo wysoki i zapewnia wygodny wypoczynek każdemu. W trosce o to, by uatrakcyjnić pobyt turystom hotele często organizują bogaty program animacyjny. W jego ramach można wziąć udział w degustacji miejscowych specjałów, spróbować swoich sił w uprawianiu sportów wodnych czy wybrać się na jedną z wycieczek fakultatywnych. Program animacyjny jest też organizowany dla najmłodszych, dzięki czemu zarówno dzieci jak i ich rodzice wracają z wypoczynku na Malediwach wypoczęci i zadowoleni. Wszystko to sprawia, że wybór Malediwów na miejsce spędzenia urlopu z pewnością będzie trafny.