Jordania – kilka dodatkowych szczegółów

0
1107

W poprzedniej części pisaliśmy trochę o Jordanii.

Tym razem napiszemy o dodatkowych szczegółach tego wspaniałego kraju.

Clubbing tez jest jedna z cech tego miasta. Arabskie klimaty serwowane przez najlepszych DJ-ów w mieście znajdziesz w klubie Nai. Nieopodal, poza granicami Ammanu,  znajduje się hotel Evason Ma’in Hot Springs, który znany jest z wodospadu z gorąca woda oraz ogromnego centrum spa. Jest to idealne miejsce dla ludzi szukających odpoczynku i chcących się zrelaksować.

Ostatnim etapem podróży w Jordanii powinien być pobyt na Wadi Rum. Jest to pustynna równina przepełniona wysokimi czerwonożółtymi skalami. Atrakcja może być również przejażdżka na wielbłądzie. Raz  w roku to pustynne miejsce zmienia się w centrum muzyki. Zawsze w lipcu odbywa się tu Distant Heat Festival , na którym grana jest muzyka z całego świata! Zatem, jak widać, Jordania jest warta zwiedzenia nie tylko latem, ale również wiosna, jesienią, a nawet zima.

Jeśli zdecydujesz się na prywatna podróż, to przelot wyniesie Cie około 1700 zł. Jeśli jednak wolisz jechać grupowo to warto zdecydować się na siedmiodniowa wycieczkę objazdowa, która kosztuje około 2800 zł za osobę.

Ceny hoteli wahają się od 660 zł do nawet 900 zł za pokój dwuosobowy.