Egipt – Niezbędnik podróżnika

0
1305

Co zabrać ze sobą na podróż?

Na pewno wiele osób zastanawia się nad tym właściwie należałoby spakować na wyjazd do Egiptu? Czy należy się normalnie spakować? Czy wziąć jakieś dodatkowe rzeczy? A leki? No właśnie. Pakowanie wbrew pozorom wydaje się banalnym, wręcz nic nie znaczącą czynnością. Niestety, ale niewiele osób zdaje sobie sprawę, że jest uzależniony od tego co weźmiemy ze sobą jest nasz komfort podróży, samopoczucie na wyjeździe i niejednokrotnie zdrowie. Dlatego polecam najlepiej kilka dni wcześniej przemyśleć, nawet zapisać sobie, tzn. zrobić listę rzeczy do zabrania, aby później niczego nie zapomnieć, a zawsze można coś w każdej chwili dopisać i rozwinąć naszą listę. My naszą listę podzieliliśmy na kilka „działów”, aby łatwiej było nam ją rozpisać.

LISTA – CO ZABRAĆ DO EGIPTU:

Przede wszystkim:
-ubrania,
-obuwie,
-leki,
-ochrona przed słońcem,
-kosmetyki,
-paszport,
-elektronika.

Listę można na wiele sposobów modyfikować, dodając kolejne pozycje oraz rozpisując te już stworzone.

Jeżeli planujemy aktywny odpoczynek ważne, abyśmy pamiętali o zabraniu ze sobą:

Sporty wodne i snork: zestaw do snorku, ewentualnie same okulary do pływania, buty do pływania, okulary przeciwsłoneczne
Quady: arafatka (duża), okulary przeciwsłoneczne, mały plecak na wodę (najlepiej worek)
Wycieczki fakultatywne: wygodne obuwie, czapka, okulary przeciwsłoneczne, mały plecak, wygodny, przewiewny ubiór

Jeżeli jeszcze nie mamy, warto zastanowić się przed wyjazdem nad zakupem kamery sportowej, ponieważ jest świetnym dodatkiem rejestrującym na bieżąco nasze przygody. Zawsze się przydaje, nie tylko w Egipcie.