Ekspresy do kawy

0
468

Najlepsze ekspresy do kawy

Jeśli nie wyobrażasz sobie poranka bez filiżanki kawy, a nie masz jeszcze ekspresu to warto pomyśleć o jego zakupie. Jednak jakie ekspresy do kawy spośród bogatej oferty na rynku wybrać?

Na początku zastanówmy się nad naszymi potrzebami: jaką kawę pijemy na co dzień, jaką lubimy, ile chcemy wydać na urządzenie?

Jeśli nasz budżet jest ograniczony to zdecydowanie najtańszy będzie ekspres przelewowy, którego cena waha się od 50 do 300 zł. Do ich eksploatacji potrzebne są papierowe filtry, których koszt jest również niewielki. Możemy przygotować w nim kawę w dzbanku dla całej rodziny. Jeśli jednak jesteśmy zwolennikami latte czy cappuccino i możemy wydać troszkę więcej to warto pomyśleć o ekspresie ciśnieniowym. Wśród nich mamy ekspresy na specjalne kapsułki, których koszt to około 20 zł za 16 sztuk. Wystarczy wrzucić odpowiednią kapsułkę, nacisnąć guzik i zaczekać chwilę aż kawa się zrobi. Cena samego ekspresu ciśnieniowego jest zróżnicowana w zależności od funkcji w jakie został wyposażony. Można go dostać już za 200 zł. Istnieją jednak modele, na które wydamy nawet 3000 zł. Jeśli komuś trudno zdecydować się pomiędzy ekspresem ciśnieniowym a przelewowym może pomyśleć o ekspresie łączącym obie te funkcje. Można je kupić już za kilkaset złotych.

Ekspresy do kawy to urządzenia często używane na co dzień. Niektórzy nie wyobrażają sobie rozpoczęcia dnia bez filiżanki kawy. Jej miłośnicy mają szeroki wybór ekspresów na rynku, który próbuje sprostać potrzebom konsumentów.