5 błędów, które często popełniają początkujący fliperzy

0
376
5 błędów, które często popełniają początkujący fliperzy

Wszystko wydaje się bardzo proste, zanim fliper zabierze się do pracy. W końcu co jest trudnego w kupnie mieszkania, wyremontowaniu go i sprzedaży? Okazuje się, że najprościej wyłożyć się na teoretycznie najbardziej oczywistych rzeczach. W tym artykule dowiesz się, na co szczególnie należy uważać przy house flipingu.

1. Zbyt mała ilość wolnego czasu

Ten rodzaj inwestowania będzie wymagał od Ciebie sporo czasu i energii. Samo znalezienie odpowiedniej nieruchomości potrafi być niełatwe. Remont – robienie go samemu jest satysfakcjonujące, ale męczące fizycznie i czasochłonne. Niestety zlecenie go komuś innemu także nie jest idealnym rozwiązaniem. Zależy Ci przecież, aby wszystko wyglądało idealnie, prawda? Będziesz więc musiał poświęcić czas na nadzorowanie fachowców.

2. Wydanie zbyt dużo pieniędzy na nieruchomość

Udało Ci się znaleźć idealne mieszkanie. Chciałbyś kupić je jak najszybciej, aby nikt nie sprzątnął Ci go sprzed nosa. Stop! Obejrzyj nieruchomość i poświęć trochę czasu na oszacowanie, czy inwestycja Ci się zwróci. Jeżeli już inwestować to tak, aby mieć jak największe szanse na zysk.

3. Zbyt mało oszczędności

Dałeś ponieść się emocjom i zdecydowałeś się zacząć karierę flipera bez wystarczających środków pieniężnych. Mieszkanie stoi teraz i błaga, żebyś dokończył remont, a Ty nie masz takiej możliwości.

Rada: oszacuj, ile wszystko będzie Cię kosztowało przed zakupem nieruchomości. Pamiętaj, aby dodać do tego chociaż 10% w razie niespodziewanych wydatków.

4. Rzucenie się na zbyt głęboką wodę

Ambicja jest cechą bardzo pozytywną, zwłaszcza kiedy mówimy o przedsiębiorcach, jednak na początku swojej przygody z flipami warto zacząć od mniej wymagających nieruchomości. Z czasem, kiedy zdobędziesz trochę doświadczenia, będziesz mógł zajmować się nieruchomościami wymagającymi specjalnego potraktowania czy większej ilości czasu.

5. Nieznajomość lokalnego rynku

A więc kupiłeś nieruchomość, wydałeś sporo czasu i pieniędzy na remont, mieszkanie już od wielu miesięcy wisi na portalu z ogłoszeniami, a chętnych, żeby chociaż je obejrzeć brakuje? Taka sytuacja to jeden z najgorszych koszmarów flipperów. Jak go uniknąć? Zanim zdecydujesz się zakupienie mieszkania, pamiętaj, aby poświęcić czas na zorientowanie się, jakie potrzeby mają potencjalni nabywcy. To pozwoli Ci uniknąć dużego rozczarowania i jeszcze większych kosztów.

Podsumowanie

Przerażony? Nie ma czego się bać! Większości wymienionych tu błędów da się uniknąć, spędzając trochę czasu na dokładnym przemyśleniu i zaplanowaniu całego przedsięwzięcia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here