Zalety paneli podłogowych

0
357
Zalety paneli podłogowych

Laminowane panele podłogowe cieszą się bardzo dużą popularnością. Wysoka jakość produktów, różnorodność rozmiarów i wiele wariantów kolorystycznych do wyboru sprawiają, że panele podłogowe dają mnóstwo możliwości aranżacyjnych.

Podstawowe informacje o panelach podłogowych

Osoby, które planują zakup paneli podłogowych stoją przed trudnym wyborem. Muszą wybrać spośród produktów, które różnią się od siebie nie tylko ceną, ale także rozmiarem, strukturą, kształtem brzegów i wyglądem warstwy dekoracyjnej. W sprzedaży dostępne są dzisiaj nie tylko panele podłogowe o wymiarach 160 x 1286 mm. Obecnie można kupić także takie o długości od 800 do nawet 2200 mm oraz o szerokościach od 130 do nawet 331 mm. Poszczególne produkty dostępne są w przeróżnych kombinacjach wymiarowych. Zróżnicowane szerokości i długości sprawiają, że z łatwością można wybrać panele, które najlepiej sprawdzą się w dużych lub małych pomieszczeniach. Panele podłogowe układa się dzisiaj nie tylko w salonach i sypialniach. Dlatego też producenci oferują specjalne panele, które są przeznaczone do układania w łazienkach i kuchniach.

Jakie panele podłogowe wybrać?

Dokonamy dobrego wyboru paneli podłogowych, jeśli na zakupach zwrócimy uwagę nie tylko na ich wygląd i cenę, ale przede wszystkim na parametry techniczne. O trwałości paneli decyduje klasa ich ścieralności. Panele podłogowe laminowane zostały podzielone na pięć klas. W mieszkaniach najczęściej stosuje się panele klasy AC3 lub AC4. Te pierwsze najlepiej sprawdzają się w sypialniach, drugi rodzaj można układać w salonach lub korytarzach. Najwyższą klasą ścieralności odznaczają się panele AC5. Są produkowane głównie z myślą o pomieszczeniach znajdujących się w obiektach użyteczności publicznej. Ze względu na ich bardzo wysoką trwałość, wiele osób decyduje się na ich montaż także w prywatnych mieszkaniach i domach. Informacja o klasie ścieralności musi zostać umieszczona przez producenta na opakowaniu. Panele mogą różnić se od siebie nie tylko klasą ścieralności, ale także grubością. Standardowa grubość paneli wynosi 8 mm. Są one wystarczająco solidne, stabilne i odporne na odkształcenia. Największym wrogiem paneli podłogowych jest woda. Dlatego należy je myć lekko wilgotną szmatą. Do mycia paneli nie używamy ścierek z mikrowłókna. Do pielęgnacji można stosować specjalne preparaty.

Laminowane panele podłogowe montuje się bardzo szybko bez użycia kleju. Co więcej, brak konieczności stosowania kleju sprawia, że podłoga jest od razu gotowa do użytkowania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here