Sprzedaż mieszkania. Jak je przygotować do sprzedaży?

0
235
Sprzedaż mieszkania. Jak je przygotować do sprzedaży?

Sprzedaż mieszkania tylko pozornie jest prostym zadaniem. Ilość mieszkań na sprzedaż jest bowiem tak duża, że kupujący mogą przebierać w ofertach. Chcąc sprzedać mieszkanie, szczególnie szybko sprzedać, trzeba je do sprzedaży odpowiednio przygotować. Sama oferta sprzedaży także powinna być atrakcyjna, by zachęcić potencjalnych kupujących przynajmniej do obejrzenia mieszkania i rozmowy o jego cenie. Jak przygotować mieszkanie do sprzedaży?

Naprawy usterek i porządek w mieszkaniu

Urwana klamka okna, odklejona wykładzina, pęknięte płytki podłogowe czy cieknąca toaleta, to usterki, które pozornie nic nie znaczą. Dla kupującego są sygnałem, że właściciel nie dba o mieszkanie w drobiazgach, nie ma zatem żadnej gwarancji, że stan lokalu jest dobry. Nie ma też pewności, że nie ma poważniejszych usterek czy też nieprawidłowo wykonanego remontu. Wszelkie, nawet drobne usterki warto zlikwidować i dopiero potem zapraszać do mieszkania potencjalnych kupujących.

Nie bez znaczenia jest też porządek w mieszkaniu. Oczywiście można pozostawić naturalne ślady obecności ludzi. Mieszkanie nie powinno bowiem przypomina muzeum, jednak bałagan może potencjalnych kupujących bardzo odstraszać. Zawsze więc warto dbać o porządek. nie ma bowiem pewności, czy potencjalny kupujący nie będzie chciał obejrzeć mieszkania nawet w kilka chwil po rozmowie telefonicznej.

Rozjaśnienie wnętrza

Dużo lepiej wyglądają mieszkania, w których jest jasno. Warto więc odświeżyć ciemne ściany, malując je na jaśniejszy kolor. Wskazane jest także odpowiednie oświetlenie. Na czas prezentacji mieszkania można do lamp założyć silniejsze żarówki. To pozornie nic ważnego. Kupujący może jednak myśleć inaczej. Jasne, czyste mieszkanie, nawet wyposażone w nie pierwszej młodości meble, wygląda o wiele lepiej. Rozjaśnienie wnętrza niezbędne jest już przed sfotografowaniem pomieszczeń, w celu dołączenia zdjęć do oferty. Same fotografie warto wykonywać tak, by pomieszczenia sprawiały wrażenie zadbanych i przestronnych.

Zapach w mieszkaniu ma znaczenie

Nawet posprzątane mieszkanie będzie budziło złe skojarzenia, jeśli będzie w nim przykry zapach. Warto więc wyczyścić wszystkie elementy, które mogą taki zapach wydzielać. Spalenizna w kuchence czy niewymyta od dawna toaleta to tylko przykłady takich miejsc. Jeśli w mieszkaniu ma pachnieć czystością, warto też wyprać meble tapicerowane odkurzaczem piorącym, a przede wszystkim mieszkanie regularnie wietrzyć. Używanie odświeżaczy powietrza tuż przed wizytą potencjalnego kupującego jest ryzykowne. Może on odnieść wrażenie, że robimy wszystko, by ukryć prawdziwy wygląd i stan mieszkania.

Odpowiednio odświeżone i wysprzątane mieszkanie prezentuje się od razu lepiej. Taki lokal na sprzedaż, dużo szybciej zainteresuje potencjalnych kupujących.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here