Jak mieszkać to tylko w dobrej okolicy

0
255
Jak mieszkać to tylko w dobrej okolicy

Poszukując mieszkania lub domu na sprzedaż bardzo często kierujemy się wieloma wyznacznikami. Istotna jest dla nas lokalizacja, bliskość punktów handlowo-usługowych czy metraż nieruchomości. Każda osoba posiada oczywiście swoje indywidualne priorytety, jednak z reguły niektóre elementy pokrywają się u prawie wszystkich. Przykładem jest chociażby poczucie bezpieczeństwa, które każdy domownik chciałby w swoim mieszkaniu odczuwać. Dobrze oświetlona okolica, kamery na budynkach czy ogrodzone osiedle to tylko przykłady czynników wpływających na duże poczucie bezpieczeństwa. Jeśli w najbliższym czasie planujemy zakup mieszkania, powinniśmy wiedzieć na jakie elementy warto zwracać uwagę. Co ciekawe, bezpieczne osiedla są dzisiaj w cenie nie tylko dla rodzin z małymi dziećmi. Coraz więcej osób – myśląc między innymi o przyszłości i założeniu rodziny – także stara się, już zawczasu, zdobyć bezpieczny i komfortowy kawałek własnej przestrzeni.

Bezpieczna okolica dla nowego osiedla

Firmy deweloperskie doskonale zdają sobie sprawę, że w cenie dla przyszłych mieszkańców jest nie tylko ogrodzone osiedle, ale także sprawdzona okolica. Dlatego też przed podjęciem decyzji o realizacji kolejnej inwestycji, inwestorzy dobrze sprawdzają teren, na którym chcą rozpocząć budowę. Jeśli chodzi o mieszkania Grunwald w Poznaniu jest przykładem dzielnicy cieszącej się dużą popularnością wśród deweloperów oraz mieszkańców.

Oświetlenie osiedla po zmroku

Bardzo istotnym elementem jest oświetlenie osiedla. Domy czy bloki mieszkalne powinny być oświetlone w taki sposób, by można było w ich okolicy poruszać się wygodnie i komfortowo także po zmroku. Jest to szczególnie ważne w miesiącach zimowych, kiedy faktycznie na dworze robi się ciemno już po godzinie 16. W tym czasie do swoich domów wracają nie tylko dorośli, ale również dzieci ze szkoły.

Progi zwalniające na ulicach

Na nowych osiedlach buduje się sporo progów zwalniających przy ulicach w bezpośrednim sąsiedztwie budynków mieszkalnych. Choć taki stan rzeczy bywa uciążliwy dla niektórych kierowców, w rzeczywistości jest to praktyczne i dobre rozwiązanie. Dzięki progom kierowcy pamiętają o rygorystycznych przepisach obowiązujących w terenie zabudowanym. Co za tym idzie? Dzieci biegające i przebywające w okolicy ulic są bardziej bezpieczne.

Nowoczesne technologie a bezpieczeństwo

Współcześnie bardzo często wykorzystuje się do ochrony osiedli nowoczesne rozwiązania technologiczne. Dzięki kamerom monitorującym budynki dwadzieścia cztery godziny na dobę mieszkańcy mogą poczuć się bezpiecznie w swoich domach i mieszkaniach. Do utrzymania wysokiego poziomu bezpieczeństwa wykorzystywane są zresztą nie tylko nowoczesne kamery. Bardzo często w domach i mieszkaniach montuje się także wideodomofony, dzięki którym możemy na bieżąco monitorować kto pojawia się przed naszymi drzwiami. W kontekście szeroko pojętego bezpieczeństwa trzeba również wspomnieć o różnego rodzaju systemach przeciwpożarowych i przeciwwłamaniowych. Te ostatnie montowane są zarówno w domach wolno stojących, jak i w standardowych blokach mieszkalnych.

Zatrudniona ochrona osiedlowa

Jak się okazuje, sama technologia nie wystarcza. Na wielu osiedlach zatrudnia się dodatkową ochronę patrolującą uliczki pomiędzy blokami i domami w zasadzie dwadzieścia cztery godziny na dobę. Firmy ochraniające nieruchomości opłacane są ze wspólnych składek osób mieszkających na danym osiedlu, dlatego cena jest stosunkowo nieduża.

Na bezpieczeństwo domów i mieszkań wpływa dzisiaj wiele składowych elementów. Warto pamiętać, że optymalną ochronę z pewnością znajdziemy na rynku nieruchomości pierwotnych. By sprostać oczekiwaniom przyszłych klientów, deweloperzy – co warto podkreślić raz jeszcze – starają się zapewnić wysoki standard bezpieczeństwa poprzez:

montowanie nowoczesnych systemów antywłamaniowych,
montowanie innowacyjnych systemów przeciwpożarowych,
zakładanie nowoczesnych wideodomofonów,
montaż funkcjonalnych kamer monitorujących osiedle,
zatrudnienie specjalnej,
wykwalifikowanej firmy ochroniarskiej,
montaż prawidłowego oświetlenia ułatwiającego bezpieczne poruszanie się po zmroku,
budowanie progów zwalniających na uliczkach przylegających do osiedla,
ogrodzenie nowego osiedla,
wybieranie bezpiecznych, zaufanych lokalizacji w dobrych dzielnicach różnych miast.

Wszystkie wspomniane czynniki rzeczywiście zwiększają bezpieczeństwo mieszkańców. Jeśli poszukujemy mieszkania, większość wymienionych warunków powinna być spełniona. Tylko wtedy w nowym domu poczujemy się naprawdę komfortowo i bezpiecznie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here