Przygotowanie mieszkania do sprzedaży w 4 krokach

0
307
Przygotowanie mieszkania do sprzedaży w 4 krokach

Sprzedaż mieszkania to ważna decyzja. Celem właściciela lokalu jest uzyskanie możliwie najwyższej ceny transakcyjnej przy najmniejszym nakładzie pracy i wydatków związanych z przygotowaniem nieruchomości do sprzedaży. Jak zatem ekonomicznie przygotować lokum?

1. Neutralne kolory na ścianach

Warto zainwestować w farbę o neutralnym kolorze. Jasne odcienie optycznie powiększą mieszkanie, nadadzą lekkości, a także sprawią, że lokal będzie odbierany jako czysty i nowoczesny. Ponadto jednolite ściany to dobra baza do metamorfoz – nie tylko dla sprzedającego. Kupujący również dostrzeże potencjał. Bez narzuconego stylu, łatwiej będzie zaprojektować w wyobraźni nowe, wymarzone wnętrze. Decydując się na przemalowanie ścian dobrze postawić na bezpieczną paletę odcieni beży, szarości i bieli. Aranżację można uzupełnić dodatkami w wyrazistych kolorach.

2. Minimalizm we wnętrzu

Bez względu na preferencje właściciela mieszkania, przygotowując je na sprzedaż trzeba kierować się zasadą minimalizmu. Niezagracone wnętrze pozytywnie wpłynie na odbiór lokalu, dając poczucie przestrzeni i licznych możliwości aranżacyjnych. Konieczne jest zatem uprzątnięcie bibelotów i rodzinnych pamiątek. Wskazane jest także usunięcie zdjęć i innych osobistych przedmiotów mieszkańców. Potencjalny kupujący może źle się czuć w otoczeniu, które opowiada czyjąś historię.

3. Drobne naprawy

Jeśli właścicielowi lokalu zależy na uzyskaniu dobrej ceny transakcyjnej, przed wystawieniem mieszkania na sprzedaż powinien naprawić te rzeczy, na które dotychczas nie było czasu. Do drobnych napraw zaliczają się np. wymiana gniazdek na nowe, przykręcenie uchwytów w kuchennych szafkach, naoliwienie zawiasów w drzwiach czy dokręcenie nogi stołu. To także reperacja cieknącego kranu oraz wymiana przepalonej żarówki. Dzięki temu ponosząc niewielki wydatek można podnieść cenę “M”.

4. Sprzątanie mieszkania

Po odpowiednim zorganizowaniu przestrzeni niezbędne jest dokładne posprzątanie mieszkania. Koniecznie należy odkurzyć, umyć podłogi, okna, a także powycierać kurze. Dobrze jest też pozbyć się często nieakceptowanych, a wręcz drażniących zapachów (szczególnie, jeśli do tej pory mieszkały tam zwierzęta lub palący lokatorzy). Można je zastąpić aromatem cytryny, zielonej herbaty czy wanilii, które według badań mają wpływ na pozytywną decyzję klienta. Zwieńczeniem pracy powinno być ustawienie niewielkich elementów dekoracyjnych wnoszących świeżość i tworzących prawdziwie domowy nastrój. Będą to m. in. owoce ułożone w misie i cięte kwiaty w wazonie.

Powodzenia!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here