Bezpieczny kredyt hipoteczny – czyli jaki?

0
1080
bezpieczny kredyt hipoteczny

Rynek bankowości ulega ciągłym zmianom. Podyktowane są one różnymi czynnikami, jednak obecnie największy wpływ na ceny poszczególnych kredytów ma pandemia koronawirusa. Jej początek wiązał się z naszą wysoką ostrożnością względem zaciągania niezbędnych pożyczek i kredytów. W konsekwencji tego, wiele banków w Polsce musiało zdecydować się na wprowadzenie promocji oraz obniżenie marży względem kredytu hipotecznego.

Niektóre z kosztów powiązane z kredytem hipotecznym zostały obniżone. Czy jednak takie zobowiązanie jest w dzisiejszych czasach bezpieczne? W dzisiejszym artykule podpowiemy Wam na co zwracać uwagę podczas zaciągania tak ważnego zobowiązania. Zapraszamy!

Tajemnicze skróty i procenty – które z nich musisz obowiązkowo znać?

Wiedza na temat kosztów związanych z kredytem hipotecznym pozwoli Ci porównać parametry poszczególnych ofert z różnych banków. Dzięki temu wybór najkorzystniejszej oferty kredytu będzie łatwiejszy. Musisz zatem dysponować odpowiednim wkładem własnym, wynoszącym obecnie między 10% a 20% wartości wybranej przez Ciebie nowej nieruchomości. Całą resztę brakujących środków pokryje za Ciebie bank.

Podczas szukania odpowiedniej oferty kredytu hipotecznego trzeba się zorientować we wszystkich kosztach takiego zobowiązania. Zapytaj zatem o odsetki do każdej raty, a także o to, czy dana instytucja wymaga zakupu dodatkowego ubezpieczenia. Ważne jest, abyś wiedział także czym jest RRSO. Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania jest procentowym kosztem kredytu w rocznym ujęciu.

Innym ważnym parametrem, o którym musisz dowiedzieć się jak najwięcej to oprocentowanie. Warto tutaj wiedzieć, że wpływ na jego wysokość ma marża banku. Powinna być ona stała – informacje o jej wysokości znajdziesz w umowie. Równie ważny jest także wskaźnik WIBOR, którego zmiana wpływa na wysokość samego oprocentowania i wysokość miesięcznej raty. Wskaźnik ten nie jest jednak zależny od banku.

Jak wybrać najlepszą ofertę kredytu hipotecznego?

Samodzielne znalezienie dobrej oferty kredytu hipotecznego nie jest proste. Zamiast więc działać w pojedynkę warto jest pokusić się o pomoc eksperta kredytowego kredytwroclaw.pl. Taki profesjonalista pomoże Ci znaleźć najkorzystniejszą ofertę kredytu hipotecznego, która będzie dopasowana do Twoich indywidualnych potrzeb.

Pamiętaj, że to właśnie odpowiednie dopasowanie kwoty kredytu, rat oraz produktów dodatkowych wpływają na wygodę i bezpieczeństwo. W razie jakichkolwiek wątpliwości zwróć się zatem o pomoc do eksperta, który postara się Ci pomóc.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here