Nowoczesne mieszkania

0
302
Nowoczesne mieszkania

Nowoczesne mieszkania pojawiają się w Polsce na rynku pierwotnym niczym grzyby po deszczu. W ostatnich latach możemy obserwować ich przyrost nie tylko w największych polskich miastach, ale również w mniejszych miejscowościach. Jak się okazuje, zainteresowanie rynkiem wtórnym maleje. Coraz częściej polskie rodziny chcą zakupić nieruchomość o zaufanym i wysokim standardzie. Podczas poszukiwań kierują się również bezpieczeństwem swoich najbliższych. Jeśli osiedle nie jest monitorowane i chronione, automatycznie traci na swojej wartości. W cenie są dzisiaj między innymi mieszkania pod klucz, czyli nieruchomości przygotowane przez deweloperów do natychmiastowego zamieszkania. Duża konkurencja firm deweloperskich powoduje również, że inwestorzy „biją” się o klientów. Szukają sposobów na to, by przyciągnąć mieszkańców na nowoczesne i komfortowe osiedla. Jakie zalety wiążą się zatem z posiadaniem lokalu mieszkalnego na deweloperskim osiedlu? Dlaczego lepiej inwestować w chronione i monitorowane mieszkania? Jakie korzyści możemy osiągnąć, jeśli skorzystamy z programu „Mieszkanie dla Młodych”? Warto poznać odpowiedzi na te pytania jeszcze przed podjęciem decyzji o zakupie nieruchomości.

Obiekt chroniony i monitorowany

Kupując mieszkanie chcemy mieć pewność, że będzie to miejsce, w którym poczujemy się stuprocentowo bezpiecznie. Firmy deweloperskie zdają sobie z tego doskonale sprawę, dlatego stabilność i pewność przyszłych mieszkańców jest dla inwestorów sprawą priorytetową. Nowe osiedla nazywane są bardzo często „zamkniętymi”, co po prostu oznacza dwudziestoczterogodzinną ochronę nowo powstałych mieszkań. Na terenie osiedla nierzadko pracuje wynajęta ochrona. Dodatkowym plusem są kamery zapewniające mieszkaniom monitoring. Całość musi być oczywiście ogrodzona. Nawet wtedy, gdy inwestycja obejmowała zaledwie jeden budynek. Drogi dojazdowe zaopatrzone są z kolei w progi zwalniające. Wszystko po to, by bezpieczne były również dzieci bawiące się w okolicy. Te ostatnie mają zresztą do dyspozycji plac zabaw (często również ogrodzony i przystosowany nawet do dwu-, trzyletnich dzieci). Ciekawym rozwiązaniem deweloperów jest również tak zwany wideodomofon, czyli – jak sama nazwa wskazuje – urządzenie pełniące funkcję standardowego domofonu z dodatkową funkcją obserwowania osób dzwoniących pod nasz numer.

Mieszkania pod klucz

Coraz częściej deweloperzy starają się sprostać nawet najbardziej skomplikowanym oczekiwaniom ze strony klientów. W ostatnich latach popularne stały się tak zwane mieszkania „pod klucz”, czyli innymi słowy lokale mieszkalne przygotowywane przez deweloperów od razu do zamieszkania. Kupujący nie musi martwić się o wykończenie korytarza czy montaż armatury łazienkowej. Dzięki takim rozwiązaniom osoba poszukująca mieszkania pozbywa się kilku głównych problemów. Przede wszystkim zyskuje cenny czas. Po zakupie może z dnia na dzień wprowadzić się do nowego miejsca. Kolejną zaletą jest fachowość, na którą klienci firm deweloperskich z całą pewnością mogą liczyć.

Rabaty od deweloperów

Jeśli chodzi o nowe mieszkania Poznań czy inne większe miasta charakteryzują się ogromną konkurencją w branży deweloperskiej. Wielu inwestorów stara się zatem przyciągnąć klientów nie tylko atrakcyjnymi lokalami mieszkalnymi, ale również korzyściami płynącymi z ich zakupu. Mowa tutaj na przykład o różnych rabatach i zniżkach na zakupy w sklepach związanych z branżą wykończenia i wyposażenia wnętrz. Jeśli deweloper ma dobry kontakt z takimi działalnościami, jest w stanie otrzymać atrakcyjne kupony dla swoich klientów. Jak się okazuje, to z kolei przyciąga tych ostatnich coraz częściej.

Mieszkania dla młodych

W zeszłym roku rozpoczął się program rządowy „Mieszkanie dla Młodych”, dzięki któremu młodzi ludzie po zakupie mieszkania z rynku pierwotnego mogą otrzymać dość duże dofinansowanie na zakup pierwszej nieruchomości mieszkalnej. Jak się okazuje, program został przyjęty dość pozytywnie zarówno przez kupujących, jak i przez samych deweloperów. Dziś wielu inwestorów angażuje się zatem w rządową inicjatywę i tym samym przyciąga do siebie kolejnych potencjalnych klientów. O tym czy dana firma deweloperska bierze udział w programie MdM możemy dowiedzieć się najszybciej za pośrednictwem jej strony internetowej. Najczęściej inwestorzy chętnie publikują takie informacje na swojej witrynie firmowej.

Mieszkania deweloperskie są cennym nabytkiem polskiego rynku nieruchomości. Wydaje się, że ich popularność w najbliższym czasie nie zacznie maleć. Co więcej, kolejni inwestorzy realizują projekty mieszkalne w takich miastach jak Poznań, Warszawa czy Wrocław. W cenie są nie tylko mieszkania w centrum miast, ale również osiedla podmiejskie zlokalizowane w otoczeniu atrakcyjnych terenów zielonych. Deweloperzy coraz częściej – idąc za radą swoich klientów – łączą innowacyjną nowoczesność z komfortową tradycją. Starają się sprostać oczekiwaniom współczesnego konsumenta i jednocześnie wracają do natury, którą polskie społeczeństwo w końcu – po wielu latach – zaczyna doceniać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here