Naklejki na drzwi – co warto o nich wiedzieć?

0
355
naklejki na drzwi

Drzwi pełnią nie tylko bardzo ważną funkcję praktyczną (oddzielają od siebie pomieszczenia i zapewniają prywatność oraz bezpieczeństwo), ale też pełnią rolę ozdoby. Stąd też na rynku jest tak wiele ich różnorodnych modeli w bardzo wielu kolorach.

Jeśli jednak chcemy odróżnić swoje drzwi od innych czy nadać im oryginalnego charakteru, nie musimy wcale kupować nowych. Jest inne rozwiązanie, w mianowicie specjalne naklejki na drzwi. Co warto o nich wiedzieć? Czy są trudne w montażu? Sprawdź!

Wybór i montaż naklejek na drzwi – najważniejsze informacje

Drzwi występują w różnych wymiarach, stąd też nie ma jednego uniwersalnego rozmiaru naklejek na drzwi, a jest ich kilka. Przed zakupem warto więc sprawdzić, jakie dokładnie posiadamy drzwi – kluczowa jest tu przede wszystkim szerokość. Dostępnych wzorów jest bardzo dużo, każdy więc powinien być w stanie znaleźć odpowiednią opcję dla siebie, która będzie dobrze komponowała się ze stylem pomieszczenia i jego kolorystyką.

Można znaleźć je na przekład tutaj – https://tulup.pl/naklejki-na-drzwi. Wśród popularnych oklein należy wymienić takie, które imitują poszczególne materiały (drewno, kamień i nie tylko), a także wzory geometryczne oraz fragmenty zdjęć z prawdziwych lokalizacji. Kiedy już zdecydujemy się na dany wzór, nie pozostaje nic innego, jak go zamówić i zamontować.

Nie ma powodu do obaw w kwestii montażu, ponieważ jest to bardzo prosty proces. Naklejki na drzwi są samoprzylepne, obędzie się więc bez jakichkolwiek specjalistycznych narzędzi czy stosowania oddzielnego kleju. Co ważne, w razie potrzeby nie ma problemu z odklejeniem naklejki i nastąpienie jej inną (jednocześnie jest bardzo mało prawdopodobne, aby kiedykolwiek odkleiła się ona sama z siebie, bez udziału człowieka).

Nowe drzwi czy naklejka – co jest lepszym wyborem?

Jeśli na przykład mamy jakieś drzwi już od kilkunastu lub kilkudziesięciu lat i zaczynają się kiepsko prezentować, możemy zastanawiać się, czy bardziej opłaca się je wymienić, czy nakleić na nie okleinę. Warto zauważyć, że naklejka jest nie tylko znacznie tańszym rozwiązaniem, ale też szybszym.

Zarówno, jeśli chodzi o montaż, jak i czas oczekiwania – obecnie na nowe drzwi poczekamy co najmniej kilka tygodni. Dodatkowo, żeby zachować spójność stylów, kiedy wymieniamy jedne drzwi w domu na inne, z reguły najlepiej, abyśmy wymienili resztę na takie same. Naklejkę zaś można nakleić tylko na jednych drzwiach i dalej będzie się to dobrze prezentowało (choćby z racji na to, że ościeżnica pozostanie taka sama, jak w innych drzwiach w domu).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here