Czym jest pożyczka pod zastaw nieruchomości?

0
994
pożyczka pod zastaw nieruchomości

Prędzej czy później każda firma może natrafić na moment, w którym niezbędne będzie pozyskanie środków z zewnątrz. Czy to na cele inwestycyjne, czy związane ze zwykłym funkcjonowaniem przedsiębiorstwa. Nie musi to wynikać ze złego zarządzania, a na przykład z takich przyczyn, jak potencjał znacznego wzrostu zysków, który warto wykorzystać, czy też zapaść rynku.

Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, jak wiele źródeł finansowania dla przedsiębiorstw jest obecnie dostępnych. Jednym z ciekawszych z nich jest pożyczka pod zastaw nieruchomości. Już sama jej nazwa sugeruje, czego można się po niej spodziewać, natomiast warto dowiedzieć się więcej, aby móc łatwiej określić, czy sprawdzi się ona w danym przypadku.

Czym są pożyczki pod zastaw nieruchomości?

Spłatę pożyczki lub kredytu można zabezpieczyć na różne sposoby. Między innymi za pomocą weksla, poręczenia czy też właśnie zastawu nieruchomości. Dzięki zabezpieczeniom w razie problemu ze spłatą zobowiązania wierzyciel będzie miał łatwiejszą drogę do odzyskania swojej należności. Biorąc pod uwagę wysokie ceny nieruchomości, stanowią one dobre zabezpieczenie, jako że można być pewnym, że uda się poprzez ich sprzedaż uzyskać niemałą kwotę.

Stąd też powstały takie produkty finansowe, jak pożyczki pod zastaw nieruchomości. Łatwo dostępne i szybkie finansowanie pod zastaw nieruchomości bez BIK działa na prostej zasadzie. Zabezpieczeniem spłaty zobowiązania może być nieruchomość komercyjna lub mieszkaniowa należąca do firmy bądź przedsiębiorcy, a więc przykładowo biurowiec, sklep czy dom. Maksymalna kwota zobowiązania zależy od wartości rzeczonej nieruchomości – może ona wynieść nawet kilka milionów złotych.

Tego typu pożyczki wiążą się z indywidualnym podejściem

Każdy przedsiębiorca może mieć inne potrzeby i wymagania, w zależności między innymi od branży, oferowanych produktów i usług, a także aktualnej sytuacji w firmie. W związku z tym w przypadku pożyczki pod zastaw nieruchomości warunki spłaty ustalane są indywidualnie i cechują się dużą elastycznością.

Pożyczka może być zobowiązaniem ratalnym, ale istnieje także możliwość spłaty całości zobowiązania pod koniec wyznaczonego okresu spłaty. Ta druga opcja jest warta rozważenia w przypadku, gdy firma znajduje się w ciężkiej sytuacji finansowej i każda złotówka się liczy, ale uzyskane środki powinny pozwolić na ustabilizowanie finansów i powrót do normalności za pewien czas.

Interesującym rozwiązaniem jest również wypłata kwoty pożyczki w transzach. Może się ono sprawdzić choćby w przypadku inwestycji, które dokonywane będą etapami i nie wymagają poniesienia od razu całości kosztów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here