Czym się kierować przy wyborze mebli kuchennych?

0
263
Czym się kierować przy wyborze mebli kuchennych?

Czy łatwo jest wyposażyć kuchnie w funkcjonalne i ładne meble? Wydawałoby się, że w  bydgoskich sklepach jest duży wybór, jednak gdy zaczynamy szukać, pojawiają się problemy. Jak będzie dobry kolor, to nie będzie pasował wymiar itp., a meble kuchenne muszą przecież być nie tylko ładne, ale też funkcjonalne i solidne.

Dlatego zanim wybierzemy się na zakup, warto się nieco przygotować. Najpierw trzeba rozważyć styl, w którym chcemy mieć kuchnię. Zawsze będą dobrze wyglądać meble kuchenne w ponad czasowym stylu klasycznym. Mają one ponadczasowy wdzięk. W tak wyposażonej kuchni dobrze czują się wszystkie pokolenia. Meble kuchenne w stylu klasycznym są z reguły bogato zdobione. Fronty mają liczne zagłębienia i żłobienia, a dodatkowo ozdabiają je eleganckie uchwyty.

Najczęściej meble w tym stylu są wykonane w naturalnych kolorach drewna od jasnych do ciemnych. Chętnie używany jest też kolor biały.
Zupełnym przeciwstawieniem są meble kuchenne w stylu współczesnym. Cechuje je często daleko posunięty minimalizm i duża prostota. Wykorzystuje się stal nierdzewną, elementy chromowane oraz szkło i plastik. Niekiedy takie nowoczesne meble kuchenne przypominają wyposażenie laboratorium chemicznego. Do zalet takiego wyposażenia należny to, że łatwo je utrzymać w czystości.

Sporo zwolenników mają też meble kuchenne w stylu rustykalnym. Tu świetnie się zawsze sprawdzają styl prowansalski, angielski czy nieco mniej znane greckie i skandynawskie. Wszystkie te style jednak wykorzystują drewno i kafelki ceramiczne, są też ciepłe i domowe. Sprawiają, że chętnie się w takiej kuchni siedzi. Jak widać różne meble kuchenne mogą bardzo odmienić wygląd pomieszczenia.

Jeśli chcemy mieć nietypowe meble kuchenne, to warto pomyśleć o meblach robionych na zamówienie. Wtedy możemy zrealizować swój autorski pomysł na własne meble kuchenne. Coraz więcej firm meblarskich oferuje taką usługę. Można się do nich zgłosić z własnym projektem lub też poprosić, aby projektant wnętrz sporządził dla nas projekt i jego wizualizację.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here