Półpiętra i antresole, czyli maksymalne wykorzystanie przestrzeni

0
294
Półpiętra i antresole, czyli maksymalne wykorzystanie przestrzeni

Współcześnie projekty przestrzeni wewnętrznej opiera się głownie na założeniu, aby zaoszczędzić jak najwięcej miejsca. Dzięki różnorodności sposobów gospodarowania przestrzeni, możemy wybierać odpowiednią technikę, która pomoże nam poszerzyć funkcjonalność pomieszczeń. Jednym ze sposobów jest montaż antresoli i półpięter.

Istnieje wiele czynników, które mogą wpłynąć na użytkowość przestrzeni, a także jej pojemność. Jedną z nich jest wysokość ścian w pomieszczeniu, które planujemy zagospodarować. Przestrzeń górna powinna być zaprojektowana w sposób, który umożliwi domownikowi korzystanie z półpiętra w pozycji stojącej oraz tak, aby sufit nie przeszkadzał w wykonywaniu codziennych czynności. Dokładnie taką sama zasadę należy zastosować do przestrzeni dolnej.

Jeśli jednak nie jesteśmy w stanie odpowiednio wywarzyć proporcji, antresolę należy zaprojektować tak, aby pełniła funkcję magazynową. Takie rozwiązanie wymaga użycia jedynie niewielkiej przestrzeni i możemy je zastosować według własnego uznania – na górnej lub dolnej powierzchni. Półpiętra i antresole są wykorzystywane przede wszystkim jako przestrzenie codziennego użytku. Dodatkową powierzchnię można zagospodarować jako sypialnię lub biuro. Coraz częściej na półpiętrach buduje się również domowe biblioteki, których wyglądem można się zachwycać
z niższej kondygnacji.

O uniwersalności półpięter i antresoli świadczą również materiały z jakich są wykonane. Nie bez powodu najbardziej popularnym surowcem jest drewno – bardzo wytrzymałe i solidne, ponadto wszechstronne, pasujące zarówno do wnętrz klasycznych, jak i nowoczesnych. Dzięki dostępności wielu gatunków drewna można zadbać o to, by antresola wyglądała niezwykle interesująco. O pięknie
i funkcjonalności konstrukcji świadczy również dopasowanie odpowiednich schodów. Jeśli zdecydujemy się na drewnianą strukturę antresoli lub drewniane wykończenie półpiętra, należałoby zamontować schody drewniane, których gatunek będzie taki sam, jak w reszcie konstrukcji.

Podczas projektowania konstrukcji warto skorzystać z porad specjalistów, którzy wskażą ewentualne błędy, jakie popełniliśmy podczas planowania. Firmy specjalizujące się w produkcji i montażu np. schodów drewnianych dopilnują, aby nasza konstrukcja była funkcjonalna, wyjątkowa i dopasowana do naszych potrzeb. Możemy również skorzystać z szerokiej gamy usług, które pomogą w pełni odwzorować nasze rozbudowane pomysły np. z usług CNC.

Należy pamiętać, że rozbudowa przestrzeni nie tylko wpływa na praktyczność pomieszczeń, ale także urozmaica wygląd naszego wnętrza i czyni je zjawiskowym. Odpowiedni wybór materiałów i poprawie sporządzony projekt pozwoli na wyprodukowanie konstrukcji, która będzie służyć użytkownikom przez lata.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here