Wynajem miekszania – o czym trzeba pamiętać?

0
281
Wynajem miekszania – o czym trzeba pamiętać?

Okres wakacyjny jest to czas wzmożonego ruchu na rynkach mieszkaniowych. Szczególnie w największych miastach akademickich sporo się dzieje pod tym względem, ponieważ setki tysięcy młodych ludzi poszukuje dla siebie odpowiedniego mieszkania, które będzie dla nich idealnym miejscem do odpoczynku, zabawy oraz nauki. Jak zwykle największą popularnością cieszy się każde mieszkanie do wynajęcia, które znajduje się w pobliżu uczelni oraz ma niezły standard. Takie lokale schodzą najszybciej i jeżeli ktoś taki znajdzie to nie ma się nawet nad czym zastanawiać, ponieważ wiadomo, że kolejna osoba weźmie takie miejsce w ciemno.

Porównanie cen i ofert

Oczywiście należy także zwracać uwagę na ceny, ponieważ w ich przypadku można zauważyć naprawdę spory rozrzut. Czasem koszt wynajmu mieszkań, które są po sąsiedzku różni się nawet o 500zł wraz ze wszystkimi opłatami. Najwięcej problemów z tym, jak wynająć mieszkanie mają pierwszoroczni studenci, którzy dopiero poznają wielki świat oraz zasady, jakie panują w wielkim mieście. Trzeba wiedzieć, że lokatorzy mają pewne prawa jak i obowiązki wobec właścicieli jak i samego mieszkania. Wprowadzając się do mieszkania warto wiedzieć co mówi ustawa o ochronie praw lokatorów, ponieważ niektórzy właściciele mieszkania jej nie przestrzegają i potrafią sprawić wiele problemów swoim lokatorom.

Prawa lokatorów

Nie wolno się godzić na niespodziewane wizyty, a o tym, aby właściciel miał klucze do mieszkania i z nich korzystał nie ma nawet mowy. Nikt nie ma prawa wchodzić do wynajmowanego mieszkania w okresie czasu trwania umowy. Jeżeli właściciel złamie tą zasadę to można wnieść sprawę do sądu, gdyż na czas trwania umowy mieszkanie jest w rękach lokatorów. Jeżeli chodzi o wynajem mieszkania porady można znaleźć na wielu forach internetowych, gdzie studenci wymieniają się swoimi doświadczeniami w tym temacie. Można tam przeczytać bardzo wiele ciekawych historii, a w Internecie krąży niejeden poradnik wynajmującego, który jest bardzo ciekawą lekturą i rzeczywiście warto jest go przeczytać. Podczas podpisywania umowy należy ją dokładnie przeczytać, aby był to bezpieczny wynajem mieszkania, a nie porozumienie, które odbierze lokatorom wiele ich praw i wyjdą oni na tym bardzo niekorzystnie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here