4 fakty o szkle hartowanym do kuchni

0
342
agavaapartments.pl-zdj-glowne-panele-szklane-w-kuchni

Szkło hartowane do kuchni to element aranżacyjny, którego popularność z roku na rok rośnie. Nic w tym dziwnego, surowiec jakim jest szkło hartowane, to niezwykle praktyczny materiał, a same konstrukcje pięknie podkreślają styl zarówno nowoczesnych, jak i klasycznych wnętrz. Urządzasz lub remontujesz dom i szukasz nowatorskich rozwiązań? Poznaj zalety tafli szklanych w kuchni.

1. Szkło hartowane jest odporne na warunki panujące w kuchni

Szkło hartowane do kuchni to solidny materiał, który może przetrwać wiele lat użytkowania w niezmienionej formie. Warto podkreślić, że surowiec ten nie jest podatny na działanie gorąca, dużej wilgotności powietrza czy zmiennych temperatur i nie odkształci się ani nie zniszczy pod wpływem działania czynników zewnętrznych.

2. Szkło hartowane do kuchni pasuje do wielu aranżacji

Szkło hartowane do kuchni może być wykorzystane w różnych formach, najpopularniejsze to:

  • szklane panele ochraniające ścianę nad blatem kuchennym czy kuchenką gazową przed tłuszczem i wysoką temperaturą,
  • szklane ścianki działowe, które pozwalają wydzielić strefę roboczą i służącą do relaksu oraz spożywania posiłków,
  • szklane półki na kuchenne utensylia, przyprawy czy produkty spożywcze.

agavaapartments.pl-zdj-w-tresci-Szklo-hartowane-w-kuchni

Wizualizacja szkła hartowanego w kuchni między szafkami | źródło: prolinea.eu

Warto podkreślić, że tafle szklane mogą występować w rozmaitych wzorach i kolorach, w wersji transparentnej, mlecznej bądź krytej, z motywami roślinnymi w postaci specjalnych nadruków czy ozdobione brokatem. Dzięki temu konstrukcja świetnie sprawdzi się w każdej aranżacji.

Dodatkowo, szkło hartowane do kuchni pięknie odbija promienie słoneczne i pozwala rozświetlić małe, ciemne pomieszczenie.

3. Utrzymanie higieny jest proste

Szkło hartowane do kuchni jest pozbawione porów, co oznacza, że nie stanowi dobrego środowiska dla rozwoju pleśni i grzybów. Konstrukcje można również bardzo łatwo wyczyścić – wystarczy gąbka namoczona w wodzie z delikatnym detergentem.

4. Szkło hartowane do kuchni jest bezpieczne

Szkło hartowane do kuchni występuje w formie laminowanych paneli. Proces laminacji polega na łączeniu ze sobą dwóch tafii za pomocą specjalnej folii UV. Dzięki temu zabiegowi – nawet jeśli dojdzie do stłuczenia konstrukcji, szkło nie rozbije się na małe, ostre fragmenty, tylko pozostanie w formie pajęczyny, przyklejone do folii.

Chcesz zamówić funkcjonalne panele ze szkła hartowanego do kuchni? Sięgnij po produkty firmy Prolinea. Specjaliści tworzą kreatywne, niebanalne aranżacje, takie jak: ścianki działowe, daszki szklane, panele nad blat, kabiny prysznicowe czy szklane półki. Sprawdź dotychczasowe realizacje i zamów własny projekt – dokładnie taki, o jakim marzysz.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here