Co warto wiedzieć przed zakupem mieszkania?

0
364

Wszyscy marzymy, że pewnego dnia znajdziemy niesamowite mieszkanie, które od razu pokochamy. Prawda jest taka, że ​​idealne mieszkanie nie istnieje. Zawsze znajdzie się w nim coś, co nie jest idealne, ale im szybciej zdasz sobie sprawę, że musisz iść na kompromis, tym szybciej znajdziesz swój idealny dom.

Aby ułatwić Ci zakup mieszkania, przygotowaliśmy krótki przewodnik, który pomoże Ci podjąć właściwe decyzje.

Reklama: Mieszkania Bydgoszcz

# Wybierz odpowiednią okolicę

Sprawdź czy nieruchomość, którą jesteś zainteresowany, znajduje się w pobliżu wymaganych udogodnień. Dobrze jest mieszkać w pobliżu sklepów, parków, szkół, sal gimnastycznych. Nie musisz kupować mieszkania w pobliżu pracy, ale musisz mieć dostęp do komunikacji miejskiej.

#  Poziom hałasu

Sprawdź jaki jest poziom hałasu w pobliżu wymarzonego mieszkania. Warto odwiedzić apartament o każdej porze dnia, aby ocenić poziom hałasu zarówno w samym budynku, jak i w rozważanym mieszkaniu. Uważnie przyjrzyj się sąsiadom. Powinno to znajdować się wysoko na twojej liście kontrolnej przy zakupie mieszkania.

# Parking

Jeśli masz samochód, to musisz sobie odpowiedzieć na podstawowe pytanie. Czy będziesz miał zapewniony parking i czy trzeba za niego dodatkowo zapłacić? Sprawdź u sprzedającego mieszkanie, czy  miejsce parkingowe będzie dla Ciebie dostępne. Zawsze możesz spróbować znaleźć miejsce parkingowe gdzieś na ulicy, ale posiadanie własnego miejsca parkingowego zaoszczędzi Ci wiele kłopotów, pieniędzy i czasu.

# Szczegółowo sprawdź budynek

Czy Twoje mieszkanie znajduje się w starym czy nowym budynku? Jakie są koszty utrzymania? Czy budynek jest solidny konstrukcyjnie? Jaka jest jakość izolacji akustycznej? Jeśli masz dostęp do piwnicy, koniecznie to sprawdź, aby mieć lepszy wgląd w ogólną jakość konstrukcji i wilgotność. Jeśli jest to nowy budynek, możesz poprosić inwestora lub kierownika firmy budowlanej, aby opowiedział Ci więcej o rodzaju materiału, z którego wykonano budynek, oraz o Twoim mieszkaniu.

# Szczegółowo sprawdź budynek jakość wykonania prac

Jeśli kupujesz starsze mieszkanie w Bydgoszczy, koniecznie sprawdź, w jaki sposób prace remontowe zostały wykonane. Jeśli zauważysz niechlujnie wykonane naprawy w mieszkaniu, dowiedz się, dlaczego zostały tak wykonane, jakie materiały i rozwiązania zostały użyte. Może podwieszany sufit ukrywa prawdziwy, zawsze wilgotny sufit, a nowe tapety maskują pęknięcia w ścianach?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here