Łazienka w afrykańskim stylu

0
403
Łazienka w afrykańskim stylu

Jeśli pragniesz urządzić swą łazienkę w oryginalny sposób, powinieneś zaaranżować ją w stylu afrykańskim, którego podstawą są kolory natury. Przede wszystkim, opiera się on o takie barwy jak brąz, beż, biel oraz czerń i czerwień. Natomiast w przypadku materiałów jak najbardziej pożądane są: drewno, kamień, wiklina, oraz babus i imitacja kości słoniowej. Oczywiście, decydując się na aranżację łazienki w stul etnicznym, najlepiej jest wybrać jest jeden z charakterystycznych odcieni afrykańskich, a jeżeli będzie to ciemna barwa, np. przypadku mebli, to wskazane jest rozjaśnienie pomieszczenia za pomocą jasnych ścian.

Nie ulega wątpliwości to, iż niesamowitego charakteru łazience nadadzą dodatki w stylu afrykańskim. Mowa tu głównie o stylowych koszach z wikliny, które mogą przybierać najrozmaitsze kształty oraz są różnej wielkości. W mniejszych możemy przechowywać kosmetyki, a większe mogą służyć jako pojemniki na bieliznę. Oprócz tego, w każdej łazience obowiązkowo musi się znaleźć lustro, najlepiej w drewnianej oprawie, które będzie zdobione rzeźbieniami. Powinno być ono wystarczająco duże, abyśmy się mogli w nim dobrze przejrzeć. Jeśli chodzi o glazurę, najlepiej jest postawić na płytki zdobione orientalnym wzorem, które będą idealnie komponować się z barwą ścian i pozostałymi akcesoriami w łazience. Przede wszystkim, do najpopularniejszych ozdobnych motywów należą cętki egzotycznych zwierząt, głownie zebry, tygrysa czy pantery.

Poza tym, dobrym pomysłem jest to, aby na podłodze rozłożyć matę z bambusa lub z trawy, która doskonale wpisuje się w styl etniczny. Pamiętamy także o charakterystycznych bibelotach, m.in. o świecach, ceramicznych pojemniczkach, bambusowych kubeczkach, ozdobnych figurkach czy nawet maskach, które możemy zawiesić na ścianach. Warto podkreślić to, iż do podstawowego wyposażenia łazienki zaliczymy wannę, coraz częściej obitą w fantazyjne płytki, a także obowiązkowo musi się w niej znaleźć umywalka. Ogromne znaczenie posiada również odpowiedni dobór mebli łazienkowych. Należy powiedzieć o tym, iż mile widziane są meble drewniane, zwłaszcza w stylu kolonialnym, gdyż są piękne, trwałe i odporne na zniszczenia. Z pewnością, trzeba tu wymienić szafeczkę pod umywalkę, w której można przechowywać niezbędne kosmetyki czy płyny. Ponadto mile widziane są szafki na ręczniki czy bieliznę. Nie zapominamy także o praktycznych regałach, na których istnieje możliwość poukładania bibelotów, różnych olejków i balsamów też prosto z Afryki.

Jak widać, łazienka w stylu afrykańskim to wspaniała opcja dla tych, którzy preferują inspiracje inną kulturą, a także akcenty orientalne w swoim mieszkaniu. A, co najważniejsze jest po prostu przepiękna i może stanowić powód do dumy, zwłaszcza gdy wszyscy goście zachwycają się jej oryginalnością.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here