Drzwi przesuwane na wymiar – funkcjonalne i bezpieczne drzwi na lata

0
268
drzwi przesuwne na wymiar

Na rynku dostępne jest wiele różnych drzwi, które różnią się między sobą nie tylko materiałem, z którego zostały wykonane, ale także innymi cechami. W ostatnim czasie to jednak drzwi przesuwne na wymiar najczęściej goszczą we wnętrzach naszych domów. Nie chodzi tu jednak o drzwi typu harmonijka, ale o bardziej stylową i prostszą wersję, która pomaga stworzyć nowoczesny design w każdym wnętrzu. Dlaczego warto kupić takie drzwi? Czy są one drogie? Kiedy najlepiej je zastosować?

Drzwi przesuwne na wymiar – idealne rozwiązanie dla niewielkich przestrzeni

W ostatnim czasie drzwi przesuwne na wymiar cieszą się coraz większą popularnością. Niewątpliwy wpływ ma na to możliwość stworzenia unikalnej aranżacji, która jednocześnie pozwala zaoszczędzić wiele cennego miejsca. Ostatni powód sprawia, że drzwi przesuwne sprawdzają się najlepiej w ciasnych i wąskich przestrzeniach –  w tym w niewielkich biurach. Warto przy tym wiedzieć, że drzwi przesuwne na wymiar to modne i pożądane rozwiązanie dla wnętrz zaaranżowanych w stylu: boho, retro, rustykalnym, industrialnym oraz loftowym. Drzwi sprawdzą się jednak także w innych wnętrzach.

Dostępna na rynku różnorodność drzwi przesuwnych sprawia, że mogą zostać zastosowane niemal w każdym pomieszczeniu i to na różne sposoby. Drzwi przesuwne na wymiar najczęściej są wykorzystywane do wydzielenia w salonie części wypoczynkowej, czy jadali w przestronnej kuchni. Pozwalają także wyodrębnić przestrzeń zabaw dla dzieci oraz część sypialnianą. Nie muszą pełnić wyłącznie funkcji drzwi, które będą oddzielać pomieszczenia. Z ich pomocą możesz stworzyć elegancką garderobę, sprytnie ukryty schowek na książki, czy środki czystości, a nawet praktyczny parawan w łazience. Tak naprawdę to od Ciebie zależeć będzie przeznaczenie takich drzwi.

Jakie są zalety drzwi przesuwnych na wymiar?

Drzwi przesuwne mają wiele praktycznych zalet. Przede wszystkim pozwalają tanim kosztem wydzielić dodatkową przestrzeń w przestronnych wnętrzach i tym samym zyskać większą prywatność. Z kolei w niewielkich pomieszczeniach pozwalają zaoszczędzić wiele cennego miejsca, w których nie trzeba zostawiać wolnej przestrzeni wokół drzwi. Przy ostatnim zastosowaniu możesz wykorzystać takie drzwi również do optycznego powiększenia wnętrza. Wystarczy zawiesić na nich duże lustro, dzięki któremu uzyskasz pożądany efekt.

Niewątpliwą zaletą drzwi jest również ich łatwy montaż, który można wykonać na każdym etapie budowy, czy aranżacji domu lub mieszkania. Brak konieczności kucia ściany to niewątpliwa zaleta, która pomaga zachować czystość montażu drzwi. Wystarczy zamontować tylko prowadnicę, co w ostatecznym koszcie (wraz z zakupem drzwi) kosztuje około kilkuset złotych. Cena drzwi przesuwanych nie różni się zatem zbyt wiele od ceny za klasyczne drzwi. Warto jednak pamiętać o tym, że kwota do zapłaty jej uzależniona od szczegółowych parametrów drzwi oraz ich ostatecznego wyglądu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here