Tanie domki drewniane dla dzieci: pomysł na rodzinną zabawę!

0
497

Tanie domki drewniane dla dzieci: pomysł na rodzinną zabawę!

Czy jest coś piękniejszego niż radość dzieci? Ich śmiech rozbrzmiewający echem po całej okolicy? Choć zima tuż-tuż, nic nie szkodzi na przeszkodzie, aby już zacząć myśleć o zakupie domków ogrodowych dla najmłodszych. W niniejszym artykule opowiemy ci, dlaczego warto w taki domek zainwestować i czym kierować się przy wyborze.

Drewniany domek ogrodowy na rodzinne potrzeby

Jeśli w pobliżu domu posiadasz kawałek wolnej przestrzeni, dlaczego miałyby tam nie stanąć domki drewniane dla dzieci ? Sprawdź na https://www.woodandplay.pl/Domki-c20.  Dwa budyneczki pozwalają na kreatywną zabawę na świeżym powietrzu, choć i w jednym domku można świetnie spędzić czas. W gruncie rzeczy nie ma znaczenia, czy mowa o chłopcach czy dziewczynkach – wszystkie dzieci po prostu kochają takie mikro domki do zabawy. Tak dowodzą fakty i opinie zadowolonych rodziców.

Twoje maluchy będą mogły zapraszać na zabawy przyjaciół, dzięki czemu łatwiej im będzie nabrać ważnych umiejętności społecznych. Organizację wspólnie spędzonego czasu w domku można oczywiście połączyć z sesją zdjęciową lub piknikiem rodzinnym. Możliwości jest naprawdę bardzo wiele i trudno o lepszą bazę kreatywności niż mały domek w ogrodzie.

Jakie cechy powinien posiadać dobry domek dla dzieci?

Oprócz wyposażenia w postaci okien i drzwi, naturalnie, dobrej jakości domek powinien być gotową konstrukcją wykonaną z suszonego drewna iglastego. Zheblowane na całej powierzchni deski z tego surowca są solidne i gwarantują trwałość domku. Nie należy szukać produktów ze sklejki, która może nie być aż tak wytrzymała i w dodatku posiada w sobie syntetyczną żywicę, która nie ma pozytywnych właściwości zdrowotnych. A do tego wygląda gorzej. O tak, w 100% drewniane domki dla dzieci prezentują się atrakcyjnie, nawet – a może zwłaszcza – gdy nie są niczym pomalowane.

Projekt do tego ma być tak pomyślany, aby samodzielny montaż nie stanowił problemu. W rezultacie instalacja nie zajmie wiele czasu. Porządne domki drewniane dla dzieci będą wyposażone w czytelną instrukcję budowy oraz niezbędne elementy konstrukcyjne, których celem jest zapewnienie stabilności i bezpieczeństwa.

Prywatne place zabaw

Ważną cechą domków ogrodowych dla dzieci powinna tez być możliwość ich konfiguracji. Chodzi na przykład o podwyższenie konstrukcji, żeby można było do niej zamontować zjeżdżalnię. I tu trzeba zwrócić uwagę na materiał, z którego mają być wykonane słupy oraz drabinka. W końcu byłoby nieporozumieniem, gdyby kiepskiej jakości produkty miały się rozsypać po jednym sezonie, prawda? Domki drewniane dla dzieci wytrzymają znacznie więcej niż rok czy dwa.

Niebanalnym pomysłem jest także dołączenie rampy, na którą dzieciaki mogłyby się wspinać przy pomocy liny. Oczywiście nie powinniśmy zapominać o huśtawce, która może wykorzystać samą konstrukcję domku jako jedną ze swoich podstaw. Tak naprawdę z użyciem jednego domku dla dzieci na niewielkiej przestrzeni można dzisiaj zbudować w pełni funkcjonalny plac zabawy. I dzieciakom się spodoba, a i twój portfel będzie zadowolony, bowiem drewniane domki ogrodowe są stosunkowo niedrogie.

Domek drewniany dla przedszkola

Interesującym rozwiązaniem może okazać się sprezentowanie drewnianych domków miejscowemu przedszkolu. Tak naprawdę niektórzy przedsiębiorcy bez przeszkód mogą taką darowiznę odliczyć od podatku. W każdym razie domki drewniane dla dzieci to coś, na co powinny zwrócić uwagę dyrekcje takich instytucji. Posiadanie ekologicznych placów zabaw to duży plus dla rodziców, którzy mogą dzięki temu zdecydować się wybrać dane przedszkole dla swoich dzieci.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here