Jak działa condo hotel?

0
434

Condo hotel jest bardzo nowoczesnym rozwiązaniem. Dobra inwestycja w taki hotel daje gwarancję dodatkowego dochodu. Jest to budynek, który łączy condominium oraz hotel. Zazwyczaj jego standard jest bardzo dobry, szacowany jest na 4 lub 5 gwiazdek. W takim miejscu można wynająć miejsce, w którym spędzić można przedłużony weekend lub wakacje. Zysk z wynajmu dzieli się między inwestora a operatora. Inwestorzy mają stały, gwarantowany zysk, który wynosi 7-8 procent. Taki przychód jest gwarantowany przez czas trwania najmu. Obłożenie obiektu nie ma znaczenia dla zysków właściciela apartamentu. Jeśli inwestor mieszka w apartamencie to wówczas zysk jest pomniejszony o 1 procent. System w Polsce jest relatywnie nowy, ale w innych krajach jest bardzo dobrze znany i doskonale się sprawdza.

Co to jest system condo?

System condo zapoczątkowała firma Dolcan. Dotyczy on inwestycji związanych z zakupem oraz wynajmem condohoteli. Inwestorzy to osoby fizyczne. Kupują na własność apartamenty mające wyższy standard nad morzem, nad jeziorem lub w górach. System tego rodzaju jest dobrym sposobem inwestowania pieniędzy. Nie zwyczajne mieszkanie, ale atrakcyjny apartament np. nad morzem to inwestycja rekomendowana przez ekspertów. Condo hotel to elegancja, wygoda i styl – tak postrzegane są apartamenty condo.

Czy warto inwestować w condo hotel?

Zdecydowanie tak. Już jeden apartament jest dobrym sposobem inwestowania. Osoby zamożne mogą kupić kilka takich apartamentów i osiągać z nich zyski. System daje wiele możliwości, a osoby rozważne mogą osiągnąć naprawdę dobre pieniądze z tego systemu. Jeden apartament condo to inwestycja na lata, można go zapisać w spadku, można sprzedać z zyskiem. Kilka takich apartamentów to naprawdę doskonały zysk, o czym nie zawsze się pamięta. Nie każdą osobę jednak stać na taki wydatek, ponieważ są to apartamenty luksusowe i dość kosztowne. Właściciel apartamentu ma także udział w częściach wspólnych takiego hotelu, nieraz też np. w części przed hotelem, w ogrodzie czy gruncie. Ma prawo do współdecydowania o wywozie śmieci, konserwacji condo hotelu, sprzątaniu i wielu innych usługach niezbędnych do zarządzania takim miejscem. Jest właścicielem części hotelu, ale ma prawo głosu i to jest bardzo istotne.

Co to jest apartament condo?

Apartament condo to luksusowy apartament mający 25, 30, 40 metrów kwadratowych. W pełni wyposażony, elegancki, w prestiżowej lokalizacji jest wynajmowany na dowolny czas przez osoby szukające interesującej lokalizacji na wakacje. Rozwój rynku condo hoteli w Polsce przypadł na lata 2010-2012. Jest to naprawdę doskonałe rozwiązanie, które sprawdza się przez wiele lat. Polacy docenili walory takich rozwiązań i bardzo chętnie z nich korzystają. Chowanie pieniędzy w szafie nie daje zysku, ale inwestowanie w nieruchomości, w tym w condohotele sprawdza się naprawdę doskonale. Jest to inwestycja bardzo skuteczna i naprawdę celowa. W Polce używa się zamiennie określenia condo hotel oraz apart hotel. W innych krajach są to dwie różne rzeczy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here