Domy modułowe do 35m2 – zrealizuj marzenie o własnych czterech kątach!

0
262
domy modułowe 35m2

Budowa domu to ważne przedsięwzięcie, które wiąże się z wysokimi kosztami oraz długim czasem oczekiwania na ukończenie całości inwestycji. Z tego powodu realizacja marzeń o nawet niewielkim domu z ogrodem nie należy do najprostszych etapów w życiu. O ile jednak dobrze wybierzesz, możesz nieco ograniczyć sobie ilość związanych z tym formalności, jak i również skrócić czas oczekiwania na ukończenie inwestycji. Domy modułowe 35m2 to dobry przykład alternatywy dla osób, którym zależy na niebanalnym designu domu, który stanie w mniej niż rok. Dlaczego jeszcze warto wybrać dom modułowy zamiast tradycyjnego? Odpowiadamy!

Dom modułowy vs. tradycyjnie murowany

Jeszcze do niedawna budowa wymarzonego domu wiązała się z wieloma formalnościami, długim czasem oczekiwania na ukończenie budowy, jak i również wysokimi kosztami. Czas zakończenia całości inwestycji był (i w sumie dalej jest) uzależniony od wielu parametrów – zwłaszcza pogodowych. Biorąc to wszystko pod uwagę, postawienie nawet niewielkiego domu, jego wykończenie oraz wprowadzenie się do niego może zająć najmniej 2-3 lata. Jest to spowodowane koniecznością stawiania domu przy odpowiednich warunkach pogodowych oraz konieczności odczekania odpowiednio długiego czasu na wyschnięcie fundamentów, czy zaprawy murarskiej.

Z tego powodu spora część osób poszukuje gotowych rozwiązań – najczęściej dotyczących zakupu gotowego domu. Nie wszystko jest w nim jednak takie, jakie byśmy chcieli, przez co powstaje kolejna konieczność wykonania remontu, który z uwagi na inflację nie będzie wcale tani.

Marzeń o budowie własnego domu nie trzeba jednak porzucać. Obecnie można je zrealizować dzięki stawianiu domu modułowego, który powstaje z gotowych komponentów. Dzięki temu jego budowa nie zajmuje wiele czasu – w zależności od jego rozmiaru i całkowitej powierzchni może zostać on ukończony w kilka tygodni lub miesięcy. Brak konieczności użycia klasycznych materiałów budowlanych ogranicza w takiej nieruchomości koszty budowy, a przy tym nadaje mu większą mobilność. Domy modułowe mogą być wielokrotnie demontowane i montowane, bez ryzyka uszkodzenia jego konstrukcji.

Domy modułowe 35m2 a pozwolenie na budowę – co mówią przepisy?

Jeszcze do niedawna polskie przepisy umożliwiały budowę domu modułowego bez konieczności posiadania pozwolenia na budowę. Jego wielkość nie mogła przekraczać 35m2. Zapis ten uległ jednak zmianie i od ponad roku możliwe jest postawienie domu bez pozwolenia na budowę, kierownika budowy i dziennika budowy do 70m2. Jest to wielkość powierzchni zabudowy po obrysie.

Warto przy tym wspomnieć, że na każde 500m2 działki inwestor może postawić jeden taki dom. Jest to zatem dobra wiadomość dla osób, które rozważają budowę nieco większego, modułowego domu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here