Prawnik nieruchomości i jego kompetencje

0
223
prawnik nieruchomości

Każdy student prawa wie, że ta dziedzina wymaga ogromnej wiedzy i orientacji w zachodzących w przepisach zmianach. Mogą one dotyczyć na przykład nowelizacji ustaw czy aktualizacji prawa handlu. Dlatego dobry prawnik to osoba, która nieustannie się rozwija, co pozwala jej świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dokonując wyboru kancelarii w celu uzyskania porady, warto zwracać uwagę na jej specjalizację. Prawnik nieruchomości będzie dobrym wyborem dla osób, których działalność opiera się na transakcjach związanych z powierzchniami użytkowymi, przetargami czy umowami najmu.

Czy wynajmujący i najemcy powinni kontaktować się z prawnikiem nieruchomości?

Aby odpowiedzieć na powyższe pytanie, zacznijmy od przytoczenia kilku definicji. Najemca to inaczej lokator. Może on wynajmować mieszkanie, w którym sam przebywa, ale także o wiele większą powierzchnię użytkową. Wynajmujący jest z kolei osobą, która udostępnia lokal, będący jej własnością. Najem nieruchomości oznacza tym samym umowę, zawieraną między dwiema opisanymi stronami.

Jeśli najem dotyczy mieszkania, pomoc prawnika nieruchomości może nie być potrzebna. Niektórzy wynajmujący korzystają z niej tylko za pierwszym razem, aby mieć pewność, że sporządzony przez nich wzór umowy jest w świetle prawa odpowiedni. Warto jednak wiedzieć, że konsultacje z prawnikami można przeprowadzić w dowolnym momencie. Dzięki temu pozostaniemy na bieżąco z ewentualnymi aktualizacjami przepisów.

Sprawy komplikują się, jeśli twoja działalność gospodarcza opiera się na wynajmowaniu powierzchni użytkowych. Wówczas zdecydowanie lepiej jest korzystać z bieżącej obsługi prawnej, świadczonej przez prawnika nieruchomości, aby mieć pod kontrolą firmę i jej budżet. Umowy najmu nieruchomości komercyjnych oznaczają bowiem kontakt i współpracę z wieloma inwestorami i przedstawicielami handlowymi. Mogą one dotyczyć:

  • najmu przestrzeni biurowych
  • najmu lokali użytkowych, na przykład w celach usługowych i magazynowych
  • najmu galerii handlowych przez poszczególnych przedsiębiorców z branży usługowej i gastronomicznej.

Co może zrobić dla ciebie prawnik nieruchomości?

Dla przedsiębiorców, którzy aktywnie działają na rynku nieruchomości, najlepszym rozwiązaniem będzie nawiązanie stałej współpracy z kancelarią w formie bieżącej obsługi prawnej. Miesięczny abonament umożliwia im bowiem szybkie uzyskiwanie porad od zaufanego prawnika nieruchomości, który posiada orientację w sposobie funkcjonowania ich firmy. 

Prawnik nieruchomości pomoże ci między innymi w:

  • prowadzeniu negocjacji biznesowych
  • sporządzaniu umów najmu
  • rozwiązywaniu ewentualnych konfliktów.

Profesjonalną pomoc w tym zakresie oferuje Kancelaria Piotra Kłodzińskiego. Skontaktuj się z nią już dziś!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here