Ile kosztuje wynajem mieszkania w Warszawie? 

0
268
Ile kosztuje wynajem mieszkania w Warszawie

Nie da się ukryć, że mieszkania w stolicy są najdroższe. Wpływa na to fakt, że Warszawa to prężnie rozwijające się miasto, które oferuje wiele możliwości, zwłaszcza zawodowych. Ile więc kosztuje wynajem mieszkania w Warszawie? Zobacz, ile zapłacisz za wynajem mieszkania w stolicy. 

Jakie są ceny wynajmu mieszkania w Warszawie? 

Ile kosztuje wynajem mieszkania w Warszawie? To pytanie zadaje sobie wiele osób. Szczególnie te, które planują przeprowadzkę do stolicy. Ceny mieszkań w Warszawie od kilku lat stale się podnoszą. Inflacja wpływa na różne dziedziny życia i nie omija nieruchomości. Niestety nie da się ukryć, że życie w stolicy nie należy do najtańszych. Jednak warto także wspomnieć, że również średnie pensje są tutaj wyższe, niż w innych częściach Polski. Na jakie ceny mieszkań w Warszawie przygotować się podczas poszukiwania? 

Według najnowszych danych z 2023 roku średni koszt najmu kawalerki wynosi obecnie 2670 zł. Sporadycznie pojawiają się oferty z atrakcyjniejszą ceną, ale dużo częściej jest ona wyższa, niż niższa. Jeśli jednak chcemy wynająć mieszkanie dwupokojowe, to zapłacimy już niemal 4 000 zł. Natomiast ceny mieszkań trzypokojowych to już koszt wynajmu w okolicach 6 500 zł. Warto przy tym zaznaczyć, że są to ceny z najbardziej pożądanych, a tym samym droższych dzielnic, takich jak Śródmieście, Centrum, czy Żoliborz. Tańsze mieszkania znajdziemy na Włochach, Ursusie, czy Bielanach. 

Co wpływa na cenę wynajmu mieszkania w Warszawie? 

Nie będzie to chyba dla nikogo zaskoczeniem, czy cenę wynajmu w dużej mierze kształtuje lokalizacja. Już wiesz, które dzielnice należą do najdroższych. Wynika to z tego, że są bardzo dobrze skomunikowane i znajdują się blisko centrum miasta, a w tym wielu miejsc pracy, szkół, uczelni, czy miejsc rozrywki. Warto przy tym zaznaczyć, że Warszawa może pochwalić się bardzo dobrą komunikacją miejską w większości rejonów. Jeśli więc zależy Ci na tańszym mieszkaniu, to warto rozglądać się nieco dalej od centrum. W większości przypadków dojazd do centralnej części miasta nie zajmie Ci więcej niż 30 min.  

Co jeszcze wpływa na cenę wynajmu mieszkania w Warszawie? Z całą pewnością jest to standard mieszkania, to czy jest umeblowane, bądź nie oraz jakość obsługi najmu. Mieszkania w niższym standardzie są tańsze. Nie oznacza to jednak, że są zaniedbane, ale na przykład mają starsze meble, czy nie miały generalnego remontu.

Gdzie zatem szukać idealnego mieszkania w Warszawie? Najlepiej zrobisz, kontaktując się z przedstawicielem firmy Urban Home. Dzięki niej wynajmiesz lokal w satysfakcjonującej cenie szybko i bez zbędnych formalności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here