Jak szybko posprzątać mieszkanie?

0
91

Z pewnością najlepsze efekty przynosi regularne sprzątanie i odkładanie rzeczy na miejsce. Wtedy nie trzeba się stresować niezapowiedzianą wizytą gości, ponieważ w mieszkaniu panuje ogólny ład. W tym artykule podpowiemy, jak szybko posprzątać dom, gdy zostało już mało czasu.

<h2> Szybkie porządki </h2>

Na początku trzeba oczywiście odkurzyć całe mieszkanie. Chodzi przede wszystkim o to, żeby skupić się na miejscach, gdzie osadza się najwięcej kurzu, czyli ściany, sufit, meble, książki oraz półki. Jeśli nie możesz dostać się do jakiegoś miejsca, to spróbuj umieścić szczotkę na długim kiju i owiń ją suchą szmatką. W ten sposób można szybko oczyścić powierzchnie pomalowane farbą emulsyjną. Warto wspomnieć, że szczotka do czyszczenia butelek owinięta mokrą szmatką też sprawdzi się do kurzu. Nie da się ukryć, że najwięcej czasu zajmuje mycie okien, a czyste okna są podstawą zadbanego domu. Dobrze jest zdjąć wszystkie firanki i wsadzić do pralki, a następnie zabrać się do mycia okien. Można zacząć od ram okiennych, a na samym końcu skupić się na szybach. Trzeba jednak pamiętać, żeby odpuścić mycie, gdy będzie świeciło słońce, ponieważ wtedy woda wyschnie szybciej i mogą pojawić się ślady oraz nieestetyczne zatoki. Bezpośrednio po myciu szyb można też przeczyścić lustra, lampy oraz szkło. Do tego typu rzeczy można wykorzystać ten sam płyn, który stosuje się w przypadku mycia okien. Dosyć problematyczne może być sprzątanie podłóg, a to jak posprzątasz podłoże zależy od materiału. Jeśli jest to parkiet lakierowany, to wystarczy przetrzeć go ścierką lekko namoczoną w wodzie. Możesz też do wody dodać trochę amoniaku, to wtedy nie będzie potrzeby polerowania podłogi. Z kolei w przypadku parkietu nielakierowanego można użyć bezbarwnej pasty. Nabłyszczające preparaty stosuje się do drewnianych paneli.

 

<h2> Sprzątanie kuchni i łazienki </h2>

Jeśli sprzątasz z kimś, to możecie podzielić się na dwa pomieszczenia i wtedy z pewnością skończycie szybciej. Czyszczenie łazienki najlepiej zacząć od fug, które można potraktować specjalnym preparatem. Później można usunąć osad z armatury łazienkowej, czyli wanny i kabiny prysznicowej. W tym celu można wykorzystać roztwór wody z octem, który jest niezwykle skuteczny, więc nie trzeba kupować gotowych preparatów. Sprzątanie kuchni najlepiej rozpocząć od rozmrożenia i dokładnego wyszorowania wnętrza lodówki. Następnie można włożyć do lodówki plasterki cytryny i wtedy będzie unosił się ładny zapach. Nie można zapomnieć o czyszczeniu piekarnika, którego można umyć wilgotną szmatką z sodą. Na sam koniec wypada wspomnieć, żeby schować naczynia do zmywarki, umyć zlew, a także uporządkować i przetrzeć blat. Idealnie czyste mieszkanie już od progu zaprasza gości swoim wyglądem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here