Wakacje z dziećmi – gdzie warto pojechać?

0
363

Wakacje z dziećmi – gdzie warto pojechać?

Wyjazd wakacyjny z dziećmi rządzi się swoimi własnymi prawami. Maluchy mogą nie docenić hotelowej oferty all inclusive ani bliskości galerii sztuki. Planując wyjazd, warto uwzględnić preferencje i zainteresowania najmłodszych, żeby wakacje minęły w miłej atmosferze i wszyscy wrócili zadowoleni.

Wakacje nad morzem lub jeziorem

Dzieci uwielbiają pluskać się w wodzie. Idealnym miejscem na letni wypoczynek z najmłodszymi są więc nadmorskie plaże lub miejsca nad jeziorem, najlepiej z dostępem do skrawka piaszczystej ziemi.  Dzieciom wcale nie zależy na egzotycznych wyprawach i wielu godzinach jazdy samochodem tylko po to, by znaleźć się na skrawku kamienistego wybrzeża Adriatyku. W odróżnieniu od rodziców, maluchy potrafią się dobrze bawić niezależnie od pogody, a zamki z piasku na plaży są w stanie budować nawet wtedy, gdy aura nie do końca sprzyja plażowaniu. Wybierając się nad wodę, warto pamiętać o odpowiednim sprzęcie. Kamizelki lub rękawki do pływania to absolutne minimum. Do tego oczywiście zestaw zabawek plażowych, dzięki którym rodzice będą mogli przez chwilę w spokoju poczytać książkę.

Rodzinne parki rozrywki

Wszystkie dzieci kochają parki rozrywki. Od placów zabaw po kolejki górskie i od miniaturowych kolejek po parki dinozaurów. Miejsca takie zapewnią jednak rozrywkę całej rodzinie. W końcu wszyscy czasem lubią poczuć się dzieckiem na karuzeli albo zaglądając w paszczę tyranozaura. Warto pamiętać, że maluchy nie należą zwykle do cierpliwych, najlepiej więc wybierać miejsca mniej oblegane przez turystów. W takich parkach nie ma ryzyka, że stanie w kolejce do atrakcji przekroczy czas samej zabawy. A jeśli brak czasu uniemożliwia wyjazd na drugi koniec Polski w poszukiwaniu tego typu miejsc, to dzieci docenią również całodniowy pobyt na placu zabaw we własnym mieście.

Gospodarstwo agroturystyczne

Niemal wszystkie dzieci kochają zwierzęta. Alternatywą dla wycieczki do ZOO może być wakacyjny pobyt w gospodarstwie agroturystycznym. Miejsce takie zapewni rodzicom możliwość relaksu i wyciszenia na łonie natury. Najmłodsi z kolei będą mogli przyjrzeć się życiu zwierząt w gospodarstwie. Dla maluchów samodzielne znalezienie jajka w kurniku lub dotknięcie żywej krowy może być ogromnym, niezapomnianym przeżyciem!

Nocowanie pod namiotem

Nieco starsze dzieci z kolei zapewne z radością przeżyją wakacyjną przygodę na kempingu. Jeśli tylko rodzice odważą się zrezygnować z hotelu na rzecz nocowania w namiocie, najmłodsi będą na pewno zachwyceni. Brak wygód zrekompensuje możliwość doświadczenia czegoś nowego, o czym będzie można opowiadać kolegom z przedszkola lub szkoły. Warto tylko odpowiednio przygotować się do takiego wyjazdu, pakując odzież na różne warunki atmosferyczne i koniecznie środek na komary. Nikt nie chce, żeby zarówno dzieciom, jak i rodzicom, wakacyjne plany pokrzyżowały gryzące insekty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here