Jak tanio podróżować? Poznaj 4 sposoby polecane przez globetrotterów

0
274

 

Uwielbiasz odkrywać nieznane lądy, poznawać kulturę oraz historię odwiedzanych miejsc, ale po niemal każdym powrocie z urlopu okazuje się, że wydałeś znacznie więcej niż planowałeś? To jeszcze nie powód, aby rezygnować ze swojej pasji! Wystarczy, że wprowadzisz w życie wskazówki na to jak tanio podróżować, które przedstawiamy w poniższym wpisie. 

4 sposoby na tanie podróżowanie 

 

Kupuj bilety lotnicze z wyprzedzeniem 

Kardynalnym błędem każdego początkującego podróżnika jest kupowanie biletów lotniczych, autobusowych czy też pociągowych na ostatnią chwilę. Pewnie, spontaniczne decyzje nierzadko gwarantują całą masę niezapomnianych wrażeń, jednak mając na względzie stan swojego konta warto zainteresować się tą kwestią nieco wcześniej. Bilety na samolot kupowane z kilkumiesięcznym (a nawet kilkutygodniowym) wyprzedzeniem mogą być nawet o kilkaset złotych tańsze. Brzmi dobrze? W takim razie wiesz już, że to najwyższa pora zacząć planować kolejny wyjazd. 

Ogranicz bagaż do niezbędnego minimum 

Jeżeli często latasz, to zapewne doskonale zdajesz sobie sprawę z faktu, jak drogi potrafi czasem być bagaż rejestrowany, który tym samym sposobem niszczy marzenia o podróży budget-friendly. Na szczęście istnieje sposób na uniknięcie tego typu atrakcji, a jest nim… gruntowne przyjrzenie się zawartości swojej walizki. Jest to bowiem więcej niż prawdopodobne, że pakując się na wyjazd zabrałeś ze sobą znacznie więcej rzeczy niż to potrzebne. 

Szukaj najkorzystniejszych noclegów 

Czy wiesz, że odwiedzając najbardziej odległe zakątki świata możesz płacić za nocleg znacznie mniej bądź też całkowicie za darmo? Jeżeli chcesz w ten sposób obniżyć koszty swojej podróży, to możliwości masz w rzeczywistości kilka. Możesz np. zamienić pięciogwiazdkowy hotel na agroturystykę lub najtańsze z dostępnych rozwiązań, a więc oczywiście hostel bądź też skorzystać z opcji cieszącej się coraz większą popularnością (zwłaszcza za granicą), a więc tzw. housesitting. Ostatnia forma noclegu jest w rzeczywistości niejako współpracą barterową – w zamian za opiekę nad domem bądź czworonożnymi przyjaciółmi zamieszkującymi dane miejsce można cieszyć się darmowym noclegiem w Lizbonie, Rzymie, Paryżu, Zadarze czy nawet Nowym Jorku. 

Korzystaj z opcji darmowego zwiedzania 

Odwiedzając nieznane Ci dotąd zakątki Polski oraz obierając kurs na bardziej odległe, zagraniczne destynacje zawsze starasz się poświęcić choćby trochę czasu na zwiedzenie najbardziej znanych zabytków oraz muzeów? A co gdybyśmy powiedzieli Ci, że za wstęp do tak legendarnego miejsca jak chociażby paryski Luwr czy jednego z najbardziej obleganych muzeów w Londynie możesz wejść za darmo? Wystarczy, że planując swój program wycieczki uwzględnisz fakt, że w poszczególne dni tygodnia wstęp do wybranych świątyni sztuki i kultury jest bezpłatny, a następnie odpowiednio wcześnie ustawisz się w kolejce i gotowe! 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here