Ile kosztuje profesjonalne sprzątanie biura? Sprawdź, od czego zależy cena!

0
31
sprzątanie biur Wrocław

Dbanie o czystość w biurze jest niezbędne, chociażby po to, aby pracownicy efektywnie wykonywali swoje obowiązki zawodowe. Najczęściej jednak właściciel firmy ma pełen grafik i nie ma czasu na zajmowanie się tą kwestią. W takim przypadku warto rozważyć outsourcing sprzątania. Niektórzy myślą, że ten wiąże się z ogromnymi kosztami, ale nic bardziej mylnego. Sprawdź, od czego zależy cena profesjonalnego sprzątania biura.

Co wpływa na koszt sprzątania biura? Kluczowe czynniki

Jesteś już praktycznie zdecydowany na to, aby sprzątanie biura Wrocław zlecić innej firmie, ale chciałbyś jeszcze się upewnić, czy na pewno nie będzie to zbyt duży wydatek? Powinieneś wiedzieć, że z pewnością zapłacisz za to mniej, aniżeli miałbyś zatrudnić pracownika odpowiedzialnego za czystość na etat. Weź pod uwagę, że ostateczna cena tej usługi może zależeć od takich czynników jak m.in.:

  • wielkość biura – im jest ono większe, tym więcej pracy wymaga, a to oznacza wyższy koszt sprzątania,
  • zakres prac – w podstawową cenę są wliczone takie usługi jak m.in. mycie podłóg, ścieranie kurzu czy sprzątanie toalet, ale niektóre mogą być dodatkowo płatne (np. mycie okien),
  • ilość sprzątań w tygodniu – decydując się na stałą współpracę, można liczyć na atrakcyjniejsze ceny niż w przypadku sprzątania okazjonalnego,
  • lokalizacja – w dużych miastach ceny za sprzątanie biura bywają znacznie wyższe.

W ramach usługi sprzątania biura eksperci mogą zająć się m.in. czyszczenie biurek, przecieraniem mebli i urządzeń biurowych (m.in. klawiatur, monitorów), myciem i odkurzaniem podłóg, sprzątaniem toalet i kuchni czy praniem wykładzin. Co więcej, jeśli w biurze znajduje się zieleń, firma sprzątająca może o nią zadbać.

Ile trzeba zapłacić za sprzątanie biura?

Dowiedziałeś się już, że to, ile zapłacisz za sprzątanie biura, jest zależne od licznych czynników. Decydując się na współpracę z firmą CleanHub, wszystko jest jasne, ponieważ na jej stronie internetowej znajdziesz dokładny cennik. Firma ustala stawkę godzinową za sprzątanie biura na podstawie trzech parametrów takich jak częstotliwość, metraż i ogólna powierzchnia do sprzątania. W przypadku gdy Twoje biuro jest o powierzchni do 300 metrów kwadratowych i chcesz, aby ekipa sprzątająca przychodziła raz w tygodniu, zapłacisz od 1,40 do 8,00 zł za metr kwadratowy. Gdy natomiast zależy Ci na sprzątaniu pomieszczeń nawet 5 razy w tygodniu, stawka wynosi od 5,80 do 6,50 zł za metr kwadratowy (jeśli powierzchnia nie przekracza 300 metrów kwadratowych).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here